Rubriky:

1. liga

Pelta se před šlágrem na Spartě ukázal. Do Jablonce přivedl turkmenského reprezentanta Mingazova

27. srpna 2014 16:15 - Jablonec nad Nisou
(Aktualizováno: 27. srpna 2014 16:31)

Jablonecký „Velký čáp“ Pelta se před nedělním ligovým šlágrem se Spartou ukázal. Z lotyšského týmu Skonto Riga přivedl turkmenského fotbalistu Ruslana Mingazova, který posílí ofenzivu Severočechů. Majitel klubu Miroslav Pelta s ním hned podepsal smlouvu, dvaadvacetiletý Mingazov se okamžitě připojil k Šilhavému kádru a začal se s ním chystat na duel na Letné.

 

fkjablonec.cz/Michal Vele

Nebyl to momentální nápad. Nešlo ani o akci kulový blesk, jak bývá u akčního Pelty obvykle zvykem.

„Ruslana jsme po vzájemných soubojích v Evropské lize sledovali i nadále v průběhu minulé sezóny. Je to velmi hbitý hráč s dobrou kopací technikou, který nám může pomoci zrychlit přechodovou fázi. Jsme velmi rádi, že se našemu managementu podařilo přivést tak kvalitního hráče, o kterého jsme velmi stáli," glosoval angažování nové posily trenér Jaroslav Šilhavý a dodal, že Mingazov patři do reprezentace Turkmenistánu. V jejím dresu si připsal už dvě gólové trefy.

Pro 175 centimetrů vysokého fotbalistu z Turkmenistánu bude jablonecký klub třetím v jeho kariéře. Ruslan začínal svou kariéru v rodném klubu FC Ašchabad. Odtud zamířil v roce 2009 do lotyšské ligy, do svých řad ho angažoval Skonto Riga. Za pět sezón si Mingazov připsal ve Skontu 96 ligových startů, v kterých dokázal vstřelit pětadvacet branek a v uplynulém ligovém ročníku byl vyhlášen nejlepším hráčem celé lotyšské ligy.

„S hráčem jsme byli domluveni na všech formalitách již před několika týdny. Nějaký čas poté trvalo vyřízení jeho pobytu v Čechách. Nakonec se vše zdárně podařilo vyřídit a Ruslan přiletěl v úterý ve večerních hodinách do Prahy," dodal pro oficiální klubové stránky sportovní ředitel klubu Petr Flodrman.

Mingazov bude nosit dres s číslem 13 a ihned se zapojil do přípravy mužstva na nedělní zápas proti Spartě.

zp, Sport.cz

Jak dopadne zápas Sparta - Jablonec?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..