Konečně nám to tam napadalo, usmíval se Šural po nejvyšší výhře v lize

Liberec

Tři góly ve skvělé formě hrajícího Josefa Šurala ozdobily vítězství fotbalistů Slovanu Liberec nad Baníkem Ostrava 6:0. Byla to zároveň nejvyšší ligová výhra severočeského týmu v historii (předtím v Benešově 5:0). Liberecký hrdina zápasu tak slavil svůj druhý hattrick v lize, čímž napodobil obdobný střelecký kousek z někdejšího duelu s pražskou Duklou.

Liberecký Josef Šural, autor tří gólů ze zápasu s Baníkem Ostrava.

Co pro vás exhibiční výsledek proti Baníku znamená?

Vítězství takovým rozdílem jsem ještě nezažil. Takže panuje velká spokojenost. Ale určitě nešlo o nějakou nahodilost. Vysoko vyhrát jsme mohli i v předešlých zápasech, kdy jsme si vytvořili také spoustu šancí. Jenže nám to tam nepadalo, kdežto proti Ostravě jsme se prosadili hned od začátku. A zlomili jsme soupeře gólem po pár minutách. Prostě se k nám obrátilo štěstí, které předtím chybělo. Ten nahoře to asi viděl a stál při nás.

Zdá se, že prožíváte výborné herní období. Kde se v sestavě cítíte nejlépe?

Někdy hraji zprava, zleva, nahoře nebo pod hrotem. Všude mi to vyhovuje, protože mám výborné spoluhráče. Při hře dopředu si vyhovíme a kluci mi připravují šance.

Proti Ostravě jste dokonce útočil na svůj čtvrtý střelecký zápis v jednom utkání. Co k němu scházelo?

Po další týmové akci jsem mohl skórovat skoro do prázdné branky, ale stoper Stronati míč na poslední chvíli ukopl.

Byl výkon ostravské obrany nehodný ligového mužstva?

Neřekl bych, že obrana by byla strašlivá. Ale je pravda, že nebránili dobře a valil se na ně útok za útokem. Zlomil je třetí gól do šatny. O pauze jsme si v kabině říkali, že nesmíme prospat prvních deset minut po přestávce a v tomto úseku jsme pak přidali tři branky (úsměv). Až ke konci nám došly síly.