Ml.Boleslav - Slavia 2:1Červenobílí podruhé padli, duel v Boleslavi rozhodl stoper Navrátil

7. Škoda 0 : 1
39. Ščuk 1 : 1
45. Navrátil 2 : 1

Mladá Boleslav

Rozjetý červenobílý válec přibrzdil, v Mladé Boleslavi sešívaní podlehli 1:2, podruhé na podzim vyšli naprázdno. Navíc v neděli můžou přijít o pozici lídra, připravit je o ni může několik týmů. Zápas, který v závěru prvního poločasu rozhodl stoper Jakub Navrátil, dohrávali Pražané od 65. minuty prakticky v deseti, neboť stoper Bílek téměř nebyl schopen hry. Na trávníku ovšem se sebezapřením zůstal, hosté už totiž měli stoprocentně vystřídáno.

Mladoboleslavský Tomáš Wágner (vlevo) brání Jakuba Petra ze Slavie.

Slávisté přitom utkání začali výtečně. V 7. minutě vyrobil obrovskou hrubku levý obránce Antonín Rosa, jehož malou domů vystihl Milan Škoda a s přehledem špičkou kopačky přehodil brankáře Aleše Hrušku. Byl to už jeho šestý gól na podzim. Brzy však musel kvůli poranění podkolenní šlachy střídat.

Boleslav se ze šoku vzpamatovávala poměrně krátce, za deset minut mohla srovnat. Rosa přihrál Michalu Ďurišovi, který v dobré pozici nastřelil jednoho z obránců. V 22. minutě zahrozili domácí znovu, po rohu se prosadil k hlavičce Tomáš Wágner, z branky míč vyhlavičkoval Marcel Gecov.

Červenobílí, kteří byli po vedoucím gólu na koni, ztráceli postupně glanc, aktivitu převzali Středočeši. Vzápětí se blýskl ránou z trestného kopu Jiří Skalák, hrdina předešlého duelu s Plzní Karel Hrubeš ji však stihl vyrazit.

V 39. minutě to už Boleslavi vyšlo - Jasmin Ščuk tváří v tvář Hrubešovi uklidil míč přesně k tyči. Před pauzou postihla Pražany dvojitá nepříjemnost: nejprve ztratili druhého hráče, obránce Milana Nitrianského, navíc hned z přímého kopu inkasovali. Zblízka protlačil balón do sítě Jakub Navrátil, který se v české lize trefil po čtyřech letech.

Po změně stran sice zvedal ruce nad hlavu slávista Martin Latka, branku ovšem docílil z třímetrového ofsajdu. Nadále však hrozili především domácí, Wágner v tísni hlavičkoval těsně vedle, Skalákův trestný kop prosvištěl kolem tyče. Trenér Slavie Miroslav Beránek po hodině hry zariskoval, sáhl ke třetímu střídání, jenže risk mu vůbec nevyšel, za pět minut se zranil Bílek. Byť na hřišti zůstal, byl použitelný sotva z padesáti procent. Přesilovku sice domácí nevyužili, těsné vedení však udrželi a popáté v řadě Slavii doma pokořili.

6. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 2:1 (2:1)
Branky: 39. Ščuk, 45.+2 Navrátil - 7. Škoda. Rozhodčí: Franěk - Urban, Hájek. ŽK: Navrátil, Šisler, Bartl, Rosa - Gecov, Dostál, Piták, Balaj, V. Vukadinovič. Diváci: 4823.
Mladá Boleslav: Hruška - Bořil (73. Bartl), Navrátil, Smejkal, Rosa - Ščuk, Tavares - Skalák, Šisler (87. Magera), Ďuriš (85. Zahustel) - Wágner. Trenér: K. Jarolím.
Slavia: Hrubeš - Nitrianský (45.+1 Dostál), Bílek, Latka, Dobrotka - Gecov, Zmrhal - V. Vukadinovič, M. Černý, Petr (61. Piták) - Milan Škoda (25. Balaj). Trenér: Beránek.