Rubriky:

1. liga

Prohra se Spartou mrzí, ale ztráta není velká, vyhlíží popředí tabulky jablonecký záložník Pospíšil

2. září 2014 19:05 - Jablonec

Pevné místo v sestavě FK Baumit Jablonec si po svém letním příchodu z Olomouce vydobyl ofenzivní fotbalový záložník Martin Pospíšil. Patří k těm hráčům, kteří by měli tvořit herní styl, připravovat brankové příležitosti a také se pokoušet o zakončení. „Chceme se pohybovat v popředí tabulky,“ řekl Pospíšil pro Sport.cz po minulém ligovém kole. Jablonečtí jsou momentálně na šestém místě v Synot lize.

 

Josef Pešout, Právo

Jak se ohlížíte za vystoupením vašeho mužstva na pražské Letné?

Za aktivitu v prvním poločase jsme si zasloužili nad Spartou vést aspoň o gól. Myslím, že jsme hráli dobře. Vytvořili jsme si pár šancí, chtělo to je jen proměnit. Věřím, že pak by to dopadlo jinak, než porážkou.

Co tedy říkáte na výsledek 0:2?

Jsme jím zklamaní. Ze Sparty jsme měli respekt, ale že bychom se jí báli, to ne. Přece jen se s ní utkáváme každou sezónou. Předtím jsem hrál proti Spartě ještě za Olomouc, to jsme podlehli 0:4, takže z tohoto pohledu je jablonecká prohra trochu lepší (trpký úsměv).

Sparta vás přeskočila v ligové tabulce.

Ano, ale žádnou velkou ztrátu jsme nenabrali. Před námi je ještě hodně kol s možností nasbírat co nejvíce bodů, abychom se dostali blíž ke špici.

Jak se jeví nová posila Mingazov z Turkmenistánu?

Před zápasem na Spartě s námi trénoval jen třikrát. Teď na sehrání bude mít víc času v reprezentační přestávce. Vypadá šikovně a neměl by být problém, aby zapadl do herního systému, protože je ofenzivním hráčem.

V reprezentační pauze vás ale čeká pohárové utkání ...

Střetneme se s Dobrovicemi na jejich hřišti. Naší povinností je postoupit přes divizního soupeře. Věřím, že to zvládneme a dobře pak vstoupíme do dalšího pokračování prvoligové soutěže.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..