Rubriky:

1. liga

Navázat na pana Hrdličku bude náročné, uvědomuje si nový teplický ředitel Petr Hynek

3. září 2014 15:52 - Teplice
(Aktualizováno: 3. září 2014 17:01)

Přesně po měsíci od šokujícího úmrtí ředitele FK Teplice Františka Hrdličky představil severočeský fotbalový klub nového muže v této funkci. Stal se jím ing. Petr Hynek, dosavadní člen dozorčí rady.

 

Libor Zavoral, ČTK

„Fotbalu fandím odmalička. Je to můj nejoblíbenější sport, i když jsem v něm ničeho nedosáhl. Vím, že bude náročné navázat na pana Hrdličku a jeho mnohaleté zkušenosti. Máme nějakou vizi a budu se snažit, abychom ji naplnili," svěřil se nový šéf.

„Je důležité táhnout za jeden provaz. Na všech pozicích v klubu jsou lidé, kteří vědí, co mají dělat," podotkl Hynek. Chemický inženýr je absolventem VŠCHT v Praze a ve sklářské firmě AGC, která je vlastníkem klubu, má na starosti speciální projekty v oblasti stavebního skla.

„Jelikož jsem z Teplic, znám dobře historii fotbalového klubu. V mládí jsem byl i vlajkonošem a vzpomínám si třeba na kvalifikaci o postup do první ligy v roce 1980. Nebo na druholigová derby v Ústí nad Labem. Z hráčů jsem nejvíc uznával Jardu Melichara, který v Teplicích prožil celou kariéru," zalovil v paměti nový ředitel, jehož oba synové se rovněž věnují fotbalu.

Po sportovní i obchodní stránce vše funguje

„Starší syn kope I. A třídu za FK Brná u Ústí nad Labem, mladší je v současné juniorce Teplic," prozradil šéf, který se o zvolení do nové funkce dozvěděl ve středu v poledne. „Částečně mě to překvapilo. Ale bavili jsme se na představenstvu i dozorčí radě a probíraly se různé varianty. Nedá se říci, že bych po tom hned skočil," usmál se Hynek.

Klub je podle něj finančně zajištěný. „Po sportovní i obchodní stránce všechno funguje, ale potřebuji čas na seznámení s řadou věcí, protože fotbal je svým způsobem specifický a odlišný," meditoval manažer, který se hodlá hodně zajímat i o dění v kabině A-mužstva.

„Samozřejmě je tam prioritní role a působení trenéra, ale rád bych se také osobně setkal s hráči. Sleduji je z tribuny každých čtrnáct dní při domácích zápasech a vím, kdo oni jsou," nastínil svoje záměry do nejbližší budoucnosti.

Předseda představenstva klubu ing. Pavel Šedlbauer se rovněž vyjádřil k vynucené manažerské změně: „Nejsem zrovna rád, že jsme se se zástupci médií sešli znovu nedlouho po startu ligy na neplánové tiskovce, ale bohužel nás k tomu donutily smutné okolnosti. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Po odchodu pana Hrdličky jsme prožili složité období. Ale klub se s tím vypořádal důstojně. Nový ředitel nastupuje v dobré startovací pozici i díky aktuálnímu pátému místu našeho týmu v ligové tabulce."

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..