Rubriky:

1. liga

Mladík Kolář se prosazuje v liberecké brance. Doufám, že v ní vydržím co nejdéle, přeje si

4. září 2014 13:50 - Liberec

Stále výraznější pozici v brance Slovanu Liberec si upevňuje teprve 19letý fotbalový gólman Ondřej Kolář. Nastoupil už do čtyř prvoligových zápasů a ještě nepoznal porážku. Po třech remízách se radoval z prvního vítězství nad Baníkem Ostrava, takže jeho úspěšnost má vzestupnou tendenci. V Liberci si od něj slibují, že by se postupně mohl stát stabilní týmovou jedničkou mezi tyčemi.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Jak vzpomíná na svoji ligovou premiéru? „Bylo to v posledním kole minulého ročníku. Proti Sigmě Olomouc jsem měl štěstí, že se mi povedlo pár zákroků. Řada lidí pak říkala, že jsem Olomouc pomohl poslat dolů z ligy, protože Hanáci opravdu po zmíněném duelu sestoupili. Ale byl to můj první zápas a chtěl jsem se předvést, jak to šlo," vrací se Kolář o pár měsíců zpět.

Naději na stabilní místo v ligovém kádru Slovanu vycítil po letním odchodu Přemysla Kováře do Izraele. Nejprve sice dostával přednost Lukáš Hroššo, ale momentálně chytá Kolář. „Jsem rád, že jsem se i brzy na podzim dostal do brány. Doufám, že v ní vydržím co nejdéle. Doma jsem nastoupil proti Dukle a první venkovní zápas jsem absolvoval v Teplicích. Byla tam dobrá návštěva na krásném stadiónu a škoda jen, že jsme nevyhráli. Měl jsem respekt z teplických ofenzivních hráčů, kteří jsou rychlí a šikovní. Uhráli jsme bod, jeden gól jsem obdržel z penalty," rekapituloval severočeské derby, které skončilo 2:2.

V minulém kole prožil Kolář báječné odpoledne. Z branky přihlížel, jak jeho spoluhráči sázejí do ostravské sítě jeden gól za druhým. „Čekal jsem, že protrhneme střeleckou smůlu. A vyšlo to nad očekávání," radoval se po hladkém vítězství 6:0. „Ani předtím jsme nehráli špatně, ale konečně kluci proměnili šance. I pro mě je to povzbuzení, abych se zbavil případné nervozity a připravoval se na další zápasy," pokýval hlavou Kolář.

Liberečtí fotbalisté mají před sebou již tento pátek pohárové utkání v Ústí nad Labem. A v pondělí 15. září přijde i pro Koláře, pokud nastoupí, asi dosud největší test výkonnosti. Slovan hostí ve šlágru 7. kola Synot ligy vedoucí Viktorii Plzeň.

eš, Sport.cz, Právo

Jak dopadne zápas 7. kola Synot ligy mezi fotbalisty Liberce a Plzně?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..