Slavia zdolala v přípravě mistra Francie z Lyonu

COLMAR (FRANCIE)

Cenného úspěchu dosáhli fotbalisté pražské Slavie, kteří v neděli v prvním ostrém testu v přípravě zdolali čtvrtfinalistu Ligy mistrů a úřadujícího francouzského šampiona Olympique Lyon 1:0. Jedinou branku zápasu v Colmaru vstřelil ve 32. minutě Hrdlička.

Ilustrační foto

"Jsem spokojen s výsledkem i výkonem celého mužstva. Vítězství však nepřeceňujeme, i když nás těší. Každá taková zkušenost s tak kvalitním soupeřem je pro naše mladé mužstvo velmi prospěšná," řekl trenér Slavie Karel Jarolím.

První střelu na branku Lyonu vyslal již ve čtvrté minutě Vlček. Slavia měla v úvodu mírnou převahu, ale do vyložených šancí se stejně jako soupeř nedostala. Lyon postupně převzal iniciativu a dvakrát zahrozil po standardních situacích.

Po půlhodině hry a pohledné akci Slavie hlavičkoval z jedenácti metrů vedle Coupetovy branky Jarolím. Za dvě minuty však již Slavia vedla. Jarolím nasměroval roh na bližší tyč, obránce Lyonu minul míč a Hrdlička nohou otevřel skóre.

Krátce po změně stran Zbončák nádherně předskočil soupeřova hráče a vyzval k sólu na brankáře Vlčka, francouzský gólman Vercourte ale jeho střelu vyrazil. Poté začal být Lyon aktivnější a v 69. minutě Kozáčik chytil jasnou šanci, když zlikvidoval hlavičku norského reprezentanta Carewa, nové posily Olympique.

Francouzský mistr vystupňoval svoji převahu a pět minut před koncem dostal míč za Kozáčikova záda, ovšem oba útočníci Carew i Wiltord byli v ofsajdu.

Slavia Praha - Olympique Lyon 1:0 (1:0)
Branka: 32. Hrdlička.
Slavia: Kozáčik - Kováč (74. Fořt), Latka, Holeňák, Zbončák - Piták, Gedeon, Suchý, Hrdlička (67. Švento), Jarolím - Vlček (81. Švec).
Lyon: Coupet (46. Vercourte) - Reveillere, Cris, Cacapa, Monsoreau (46. Abidal) - Clement (46. Diarra), Pedretti, Nilmar (46. Malouda), Ben Arfa (64. Essien) - Wiltord, Carew.