Rubriky:

1. liga

Výkonný výbor schválil používání spreje ve fotbalové lize

10. září 2014 14:24 - Praha

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR schválil používání spreje na dodržování vzdálenosti zdi od míče v první a druhé lize. Po středečním zasedání to novinářům řekl generální sekretář asociace Rudolf Řepka.

 

Darren Staples, Reuters

"Komise rozhodčích seznámila výkonný výbor s tím, že se rozhodla uplatnit spreje. Výkonný výbor řekl ano, budeme spreje používat. V tuto chvíli je to jen na technické fázi," uvedl Řepka.

Zda se sprej začne používat už v nadcházejícím ligovém kole, ještě není jasné. "Čekáme, až dodávka dorazí na maďarský svaz. Pak se to vyzvedne a bude se to uplatňovat. Kdy přesně to bude, úplně nevím. Věřím, že co nejdříve, ale nevím, jestli úplně nejbližší termín," dodal Řepka.

Předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková o zavedení sprejů jedná už několik let, nyní však konečně dostala svolení díky tomu, že se novinka úspěšně používala na mistrovství světa v Brazílii. Hlavní funkcí spreje je, aby se hráči ve zdi neposouvali a nezmenšovali tak vzdálenost od míče určenou pravidly na 9,15 metru, čímž by ztížili úlohu exekutorovi přímého kopu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..