Rubriky:

1. liga

Plzeň odstartovala dostavbu jižní tribuny fotbalového stadiónu

11. září 2014 16:45 - Plzeň

Plzeň zahájila dostavbu jižní tribuny fotbalového stadiónu ve Štruncových sadech. Za 16 miliónů korun tam do konce roku vznikne mimo jiné zázemí pro dvě televizní studia a zvýší se divácká kapacita o 300 míst. Peníze město uvolnilo z přebytku svého hospodaření. Projekty pro stavební povolení si magistrát nechal zpracovat podle aktuálního požadavku UEFA letos na jaře, sdělila ČTK mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová.

 

Petr Eret, Právo

Část tribuny v jižním bloku se nemohla stavět dřív kvůli původnímu stožáru osvětlení. "Stavbě překážel především mohutný základ stožáru, který se nyní odstraňuje," uvedla Veronika Krupičková z odboru správy infrastruktury města.

Původní stožár se demontoval už loni v létě a nahradily ho dva nové, na likvidaci základu došlo až teď. Poslední část, která tribuně v jižní části chybí, bude téměř shodná s ostatními. Je v ní navrženo také rozšíření stánku občerstvení, vybudování skladu, zázemí a místnosti pro rozvaděče stožáru osvětlení.

Příští rok by mělo město dokončit rekonstrukci hlavní tribuny. Je třeba zejména obnovit ochoz směrem k parku, kde je sociální zařízení a stánky s občerstvením, upravit povrch a vyměnit sedačky v horní části. "Tím město završí rozsáhlou rekonstrukci stadionu, započatou v roce 2011 za přibližně 400 miliónů korun," doplnila Kubalová.

Stadion pak doplní ještě dva objekty - rohové věže sever a jih, které podle svého slibu postaví na své náklady Viktoria Plzeň. Už se předělává městem připravená projektová dokumentace, aby odpovídala potřebám klubu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..