Rubriky:

1. liga

Kotal našel v Brně nového Pilaře a s nejmenším útokem znesvětil Eden

13. září 2014 07:17 - Praha

Klubové stránky Zbrojovky nadšeně hlásí: Kotalův lazaret znesvětil Eden! Aby ne, když fotbalisté Brna dosáhli v 7. ligovém kole památného vítězství. Do Prahy přijeli bez marodů Košťála, Paška, Mezlíka, Markoviče, Slančíka a Keresteše, přesto poprvé v historii samostatné české soutěže vyhráli na Slavii (3:1). Až na 21. pokus! A s nejmenším a nejmladším útokem v lize.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vpředu Stanislav Vávra doplňovaný po stranách Janem Sýkorou a Tomášem Brigantem. Průměrný věk 20 let, výška kolem 172 centimetrů a váha 68 kilogramů. To byl bizarní útok, který skolil Slavii.

Mladíci v útoku Zbrojovky   
Jan Sýkora 20 let 170 cm 60 kg
Tomáš Brigant 19 let 167 cm 67 kg
Stanislav Vávra 21 let 180 cm 78 kg

„Se Standou jsme hráli půl roku v juniorce, rozumíme si. Máme teď nejmenší a nejmladší útok v lize," křenil se Tomáš Brigant po svém ligovém debutu. Úžasném, protože zahrál výtečně a vybojoval penaltu.

„Je to tak. Baník má nejmladší obranu a my zase útok, jdeme tak v jejich stopách," souhlasil Stanislav Vávra, autor dvou gólů.

„Jsem šťastný. Porazili jsme takový tým jako Slavii, která je druhá v tabulce. Po dvaceti marných zápasech poprvé na jejím hřišti - už bylo na čase," zářil Brigant nadšením.

Kouč Zbrojovky si mohl gratulovat, že mu improvizovaná sázka na blechy v útoku vyšla.

„Vzhledem k marodce jsme museli sestavu řešit zařazením mladých a jsem rád, že dokázali svoji kvalitu. Když máte menší útočníky, musí se jim přizpůsobit hra záložníků i obránců. Potřebují dostávat míče do pohybu a ne svádět souboje s urostlými stopery. Věděli jsme o tom předem, dařilo se nám to. A to rozhodlo," liboval si Václav Kotal.

Debutant má napodobit reprezentanta

O výhře rozhodl především Vávra, který dva góly dal a další dva mu ještě sudí neuznal. Zjevením však byl i debutant Brigant.

„Na to, že hrál ligu poprvé, podal velmi dobrý výkon. A to ještě měl šance vstřelit gól. Věděli jsme o jeho kvalitách. Připomíná mi Vaška Pilaře, kterého jsme do sestavy zařadili v Hradci, když začínal. Tomáš také umí obejít soupeře a zakončit. Říkám mu, že mu půjčím nějaká DVD s Pilařem, ať se na ně podívá a napodobí ho," dává Kotal debutantovi za vzor hráče, který šťastnou trefou v nastavení zařídil reprezentaci velkou výhru nad Nizozemskem.

Pro Zbrojovku není triumf na Slavii o nic menší. Tím spíše, že venku vyhrála v lize za poslední dva roky teprve podruhé.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..