Sparta dostala výprask od Partizanu Bělehrad

FARCHANT

S vysokou porážkou 0:3 odešli fotbalisté pražské Sparty z úterního přípravného utkání s Partizanem Bělehrad. Srbský mistr vstřelil svému českému protějšku v německém Farchantu všechny tři branky v úvodních 40 minutách. Největší šanci Sparty spálil hned na začátku Jun, chvíli na to už lovil Bičík ze sítě míč po Vukčevičově střele.

Ilustrační foto

"Začali jsme utkání zbytečně suverénně. Na vysokém trávníku jsme nezvolili vhodnou hru. Snažili jsme se hrát na krátké přihrávky. Soupeř nakopával dlouhé balony, což bylo mnohem účinnější," uvedl sparťanský kouč Jaroslav Hřebík na internetových stránkách klubu.

Nepovedený den jeho týmu, který na podzim čeká hlavní soutěž Ligy mistrů, zvýraznil dvěma brankami v rozmezí dvou minut Radonjič. "Tohle utkání se nemělo prohrát," posteskl si Hřebík.

Mistrovský tým, jehož jediným skalpem v přípravě zůstává výhra nad kostarickým Deportivem Saprissa na turnaji v Rakousku, nastoupil s výjimkou Adama Petrouše se všemi letními posilami.

Ve středu si mohou sparťané zlepšit náladu v Pensbergu v zápase proti Unterhachingu ze druhé německé ligy.

Sparta Praha - Partizan Bělehrad 0:3 (0:3)
Branky: 38. a 40. Radonjič, 5. Vukčevič.
Sestava Sparty: Bičík - Pospěch, Lukáš, Petráš, Čech - Kisel, Zelenka, Sivok, Matušovič - Slepička, Jun.