Rubriky:

1. liga

V Ostravě pokračuje renovace stadiónu, bude stát 417 miliónů

15. září 2014 14:02 - Ostrava

Na konci září příštího roku bude mít Ostrava zrekonstruovaný Městský stadión. Druhá etapa renovace, která na sportovišti pokračuje, bude stát 417 miliónů korun. Po jejím dokončení bude pro návštěvníky k dispozici 15 000 míst k sezení na zastřešených tribunách, řekl v pondělí ČTK Kamil Vrubl, předseda představenstva společnosti Vítkovice Aréna, která je majitelem stadiónu.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Ještě před zahájením renovace, jejíž první etapa skončila v polovině loňského roku a stála 466 milionů korun bez DPH, měl stadiónu 2800 míst k sezení a zhruba 10 000 míst k stání. Na sportovišti se pravidelně koná atletický mítink Zlatá tretra a od příští sezóny na něm budou hrát také fotbalisté prvoligového Baníku Ostrava.

V první etapě byla vybudována nová východní tribuna se zázemím. Vítkovický stadión má i nový polyuretanový povrch atletické dráhy, nové sektory technických disciplín i trávník hrací plochy. Součástí modernizace areálu bylo vybudování nových pokladen a renovace umělého osvětlení.

"Druhá etapa zahrnuje výstavbu severní a jižní tribuny včetně zázemí, jako jsou bufety, toalety a podobně. Každá tribuna by měla mít zhruba 3500 zastřešených míst k sezení. Bude to vlastně navazovat na stávající východní tribunu," uvedl Vrubl.

U sektorů vlajkonošů budou klecové turnikety

Chystají se rovněž stavební úpravy původní západní tribuny, přibude i moderní zázemí pro novináře. Kompletně bude vybudován také přístupový systém na stadión. U sektorů vlajkonošů hostů i domácích budou takzvané klecové turnikety, které jsou už nyní zapůjčeny na stadiónu na Bazalech, kde Baník hraje.

"Prochází se v nich jakoby takovou klecí, běžný turniket má jedno rameno, tady těch ramen je několik nad sebou," uvedl Vrubl. Podle něj bude stadión po renovaci splňovat veškerá bezpečnostní opatření. Renovace by měla být hotova nejpozději do 30. září 2015, ale veškeré hlavní úpravy musí být dokončeny už v květnu před Zlatou tretrou.

Druhá etapa úprav měla původně navázat už na první a začít loni na podzim. Zhruba roční zpoždění však způsobily problémy při výběrovém řízení. "Udělali jsme soutěž a tu první jsme museli zrušit, protože jsme museli všechny nabídky kvůli tomu, že nesplňovaly technické parametry, vyloučit," vysvětlil Vrubl.

Opravu stadiónu hradí město převážně ze svého rozpočtu, 50 milióny korun přispělo na druhou etapu ministerstvo školství. "Ten stadión bude úplně nový, se stavem před rekonstrukcí se to vůbec nedá srovnat. Budou tam lepší přístupy, sociální i stravovací zázemí, lepší pohodlí na tribunách. Ten stadión bude mít úplně nový rozměr," řekl Vrubl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..