Rubriky:

1. liga

Sparta připravila pro Šimáka novou smlouvu

13. července 2005 17:07 - PRAHA

Fotbalista Jan Šimák podle všeho odehraje další sezónu v pražské Spartě. Kontroverzní hráč, jenž strávil v týmu českého mistra uplynulý soutěžní ročník, po vypršení smlouvy s mužstvem na začátku července nezahájil letní přípravu. Vedení klubu ale se Šimákem dál počítá a nabídlo mu roční prodloužení kontraktu, který by měl fotbalista podepsat pravděpodobně ve čtvrtek.

 

čtk/ap

"Pro Honzu bude ve čtvrtek na Spartě připravena roční smlouva, ve které jsou zahrnuty i dvě jednoleté opce," uvedla pro ČTK tisková mluvčí fotbalové Sparty Lenka Raková.

Sedmadvacetiletý Šimák do Sparty přišel loni v červenci po devítiměsíční herní pauze. Předtím působil v bundesligovém Hannoveru, ale v září roku 2003 s profesionální kariérou kvůli psychickému vyčerpání skončil.

Být manažerem fotbalového klubu, nabídli byste Šimákovi smlouvu?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Návrat do vrcholového fotbalu Šimákovi ve Spartě příliš nevyšel. Do základní sestavy letenského mužstva se neprosadil, do hry zasáhl jen v patnácti zápasech, v nichž vicemistr Evropy do jednadvaceti let z roku 2000 vstřelil dvě branky. Šimák si zahrál i v pěti zápasech základní skupiny Ligy mistrů.

Nyní se klub rozhodl, že fotbalovému rebelovi dá další šanci. Zatím ale není jisté, kdy se Šimák připojí zpět k týmu, který je momentálně na soustředění v rakouském Seefeldu. "Součástí smlouvy je i ustanovení o Honzově přípravě. Na počátku příštího týdne upřesníme, kdy a s jakým mužstvem se Honza zapojí zpět do tréninku," dodala Raková. Šimák se momentálně připravuje individuálně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..