Rubriky:

1. liga

Do Sparty by se mohl vrátit Hartig

15. července 2005 12:46 - PRAHA

Dres fotbalistů pražské Sparty by mohl znovu obléknout Lukáš Hartig. Důrazný útočník je sice momentálně hráčem ruského Zenitu Petrohrad, ale údajně touží po návratu do vlasti. Má nabídky z několika českých klubů, přičemž právě Sparta je nejvážnějším kandidátem. Hartig hrál za Spartu v sezóně 2001/02 a zažil zde mimořádně úspěšné období.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Osmadvacetiletý Hartig se před čtyřmi lety stal senzací domácí fotbalové scény. Takřka neznámý hráč přišel z Bohemians na hostování do Sparty a pomohl letenským k senzačnímu postupu do osmifinále Ligy mistrů. Svým důrazem překvapil řadu odborníků a umístil se na 15. místě v anketě o Zlatý míč ČR.

Hartigův nevídaný důraz a obětavost si navíc nemohl vynachválit tehdejší trenér Sparty Jaroslav Hřebík. Ten vede letenský klub i v současnosti a příchod holohlavého forvarda by jistě přivítal. Spekuluje se, že Hartig by mohl v útoku nahradit Tomáše Juna, kterého chce Sparta výhodně prodat do zahraničí.

Ještě před koncem sezóny 2001/02 se Hartig vrátil z hostování do Bohemians a v únoru 2003 přestoupil do Zenitu Petrohrad, kam si jej vytáhl bývalý trenér "klokanů" Vlastimil Petržela. Nyní podle ohlasů z ruského klubu však Zenit najisto počítá s Hartigovým odchodem.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..