Nováček z Mostu porazil v přípravě Blšany

Prvoligové kluby v sobotu sehrály několik přípravných zápasů na nadcházející sezónu. Nováček Most zajel k utkání na hřiště Blšan a mužstvo, které v uplynulé sezóně skončilo na 12. místě, porazil 3:2.

Pavel Kuka ze Slavie (zcela vpravo) ve vzdušném souboji s opavským Karlem Tichotou.- archivni foto

Blšany se sivce ujaly vedení po půlhodině hry brankou Vorla, ale poté se třikrát do černého trefili hosté. Domácí korigovali deset minut před koncem řádné hrací doby.

Blšany - Most 2:3 (1:1)
Branky: 30. Vorel, 80. Kožíšek - 40. Valenčič, 55. Kulvajt, 65. Macek.
Sestava Blšan:
1. poločas: Raba - Šmerda, Vorel, Šourek, Nachtman - Šelicha, J. Bílek (9. Pleško) - Polodna, Hottek.
2. poločas: Bobok - Šmerda, Trapp, Nachtman, Krejčík - J. Süsser, O. Süsser, Kožíšek, Buldra - Polodna (70. Macháček), Hottek (70. Bednář).
Sestava Mostu:
1. poločas: Svoboda - Procházka, Houšť, Švrček, Sitarčík - Macek, Škoda, Pilař, Poláček - Siegl, Valenčič.
2. poločas: Belaň - Hranička, Houšť, Procházka, Jamrich - Macek, Čížek, Škoda, Poláček - Kulvajt, Valenčič

Další účastní nejvyšší fotbalové soutěže podlehl druholigovému celku. Mladá Boleslav na hřišti v Rejšicích podlehla Kladnu 1:3. Stejně jako Blšany se Boleslav ujala vedení, pak však Kladno otočilo vývoj zápasu.

Mladá Boleslav - Kladno 1:3 (1:2)
Branky: 20. Rychlík - 36. Galbavý, 40. vlastní Skála, 86. Veleba.
Sestava Ml. Boleslavi: Kučera (46. Miller) - Krátký, Skála, Vít (46. Švejdík), Palát - Vaculík (65. Ševinský), Brunclík (46. Matějovský), Skoupý (46. Sviták), Rychlík (37. Čáp, 75. Pecka) - Bednář (46. Sedláček), Kysela (60. Kulič).

Fotbalisté Slavie se chystají na zájezd do Francie a před odletem si k přípravnému zápasu pozvali druholigové Ústí nad Labem. Favorit utkání vyhrál těsným výsledkem 3:2.

Již ve druhé minutě unikl po křídle Vlček a jeho centr poslal hlavou Fořt přesně k tyči. Zvýšit mohl stejný hráč v desáté minutě, ale v dobré šanci míč minul. Po půlhodině hry se poprvé ve slávistickém dresu trefil Slovák Švento, ale za tři minuty Fousek snížil střelou pod břevno. Dvě minuty před poločasem proměnil Piták penaltu poté, co byl sám faulován. Hned po změn stran skončil střílený centr Kratochvíla na břevně, ale za pět minut naopak snížil Joukl.

Slavia Praha - Ústí nad Labem 3:2 (3:1)
Branky: 2. Fořt, 31. Švento, 43. Piták z pen. - 34. Fousek, 51. Joukl.
Sestava Slavie: Slavík (46. Kozáčik) - Kratochvíl (63. Gecov), Latka (46. Zábojník), Suchý, Hubáček - Piták, Gedeon, Jarolím (46. Holeňák), Švento (46. Zbončák) - Vlček (63. Černý), Fořt.

Plzeň zdolala Příbram

Fotbalisté Plzně a Příbrami dál pokračují v přípravě ve stejném trendu. Zatímco ligový nováček ještě v létě v šesti zápasech neprohrál, Příbram stále čeká na první úspěch. Dnes podlehla Plzni 0:1, jediný gól zápasu dal ve 20. minutě Svátek.

Viktoria Plzeň - Marila Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 20. Svátek.
Plzeň: Ticháček - M. Knakal (46. Procházka), P. Knakal, Zakopal, Razím (46. Smola) - Limberský (60. M. Knakal), Parlásek (46. Pilař), Barteska (46. J. Šíma), P. Šíma (75. Razím) - Svátek (46. Franěk), Smejkal. Trenér: Michálek.
Příbram: Pařízek (46. Sňozík) - Buryán, Navrátil, Formánek (46. Mácha), Penner - Stracený (46. Hašek), Riegel (46. Podrazký), Frejlach (46. Mrkvička), Čupr (46. Javorek) - Huňa (46. Pilík), Janoviak (46. Klesa). Trenér: Tobiáš.

Fotbalisté Brna porazili polský Belchatov

Fotbalisté Brna zdolali v přípravě nováčka polské ligy GSK Belchatov 2:0. O branky se postarali Pavel Mezlík a Pavel Simr.

Belchatov postavil do obou poločasů jiné sestavy, většinu zápasu se jen bránil a zkoušel podnikat rychlé brejky. Ve dvou či třech případech si z nich vytvořil dobré střelecké příležitosti, ale gólu se nedočkal. Brňané sázeli na kombinaci a převahu zúročili.

1. FC Brno - GSK Belchatov (Pol.) 2:0 (1:0)
Branky: 38. P. Mezlík, 83. Simr. Rozhodčí: Chabiča. Diváci: 450.
Sestava Brna: Václavík (46. Brezovan) - Smutný, Horejš (46. Schuster), Trousil, Živný - P. Mezlík, Holek (46. Večeřa), Partyš, Hlavatý - Zelenka (46. Simr), Švancara (46. A. Besta).

Baník remizoval s Besiktasem

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v přípravě s Besiktasem Istanbul 2:2. V utkání hraném v německém Augsburgu padly všechny branky v prvním poločase.

Svěřenci Jozefa Jarabinského prohrávali se čtvrtým týmem uplynulého ročníku turecké ligy po brance rumunského reprezentanta Pancua. V 29. minutě však z penalty vyrovnal Lukáš Magera a hned vzápětí otočil skóre trefou z volného přímého kopu Petr Tomašák. Turci vyrovnali na konečných 2:2 v 41. minutě zásluhou Youly.

Baník Ostrava - Besiktas Istanbul 2:2 (2:2)
Branky: 29. Magera z pen., 30. Tomašák - 27. Pancu, 41. Youla.