Rubriky:

1. liga

Odolal zapalovačům i mincím. Bičík i v druhém derby porazil Slavii 2:0

28. září 2014 12:32 - Praha

Derby je jeho silnou disciplínou. Před více než deseti lety se David Bičík dočkal ligového debutu, když na Strahově střídal vyloučeného Koubu. A fotbalisté Sparty tam v březnu 2004 porazili Slavii 2:0. V sobotu večer se letenský brankář zaskvěl v Edenu - a Sparta znovu vyhrála 2:0. „Dobrá bilance, kéž by ještě pár let vydržela,“ usmíval se Bičík.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Sparta má zdatného nástupce Tomáše Vaclíka. Hrdinou sobotního derby byl nejen autor dvou gólů David Lafata, ale také brankář David Bičík (33). Lapil sešívaným i největší šance, především Zmrhalovo sólo zneškodnil parádně.

„Tolik šancí jsme si tady letos asi ještě nevytvořili. Výborný Bičík všechno zlikvidoval," litoval kapitán sešívaných Martin Latka.

„Po neproměněné penaltě měla Slavia několik nadějných situací, které i díky výborným zákrokům Davida Bičíka nevyužila. David má velký podíl na tom, že jsme vyhráli," přidával se letenský kouč Vítězslav Lavička.

Kdyby se bál diváků, nemůže chytat

„Nejhůř mi bylo při Zmrhalově šanci. Byl úplně sám na velkém vápně. Třeba Škodova hlavička mi šla přímo nad ruce, nebyl to zase až tak těžký zákrok," líčil Bičík.

V Edenu musel odolat nejen střelám na hřišti, ale také palbě od slávistických fanoušků z hlediště. „Přiletělo ke mně pár zapalovačů a mincí. Většinou tady mají fanoušci dobrou mušku, ale tentokrát mě nic netrefilo. Byla toho slušná sbírka, ale nechal jsem to tam," křenil se.

Na bouřlivé prostředí je zvyklý, chytal řece i v Turecku. Strach z fanoušků v Edenu neměl. „Kdybych se bál, tak nemůžu chytat. Není to příjemné, ale člověk na to nesmí myslet. Navíc i naši fanoušci házeli něco na Karla Pitáka."

Příznivci Slavie paradoxně pomohli Spartě. Odpálili dýmovnici a rozhodčí kvůli ní přerušili zápas právě v době, kdy sešívaní nejvíc tlačili. Do stejného tempa se už sešívaní nedostali...

„Asi nám to trochu pomohlo. Ale přerušit se muselo, ani jsem neviděl míč. Přitom se většinou fandilo slušně. Diváci si jen kazí vlastní kredit, který pěkným choreem a fanděním za 70 minut získají," krčil Bičík rameny.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..