Rubriky:

1. liga

Trest pro Slavii! Severní tribuna zůstane v Edenu na ligový duel s Jabloncem prázdná

2. října 2014 17:50 - Praha
(Aktualizováno: 2. října 2014 18:11)

Nejvěrnější fotbaloví fanoušci pražské Slavii sdružující se v kotli na tribuně sever budou muset sledovat příští ligový duel s Jabloncem z jiných míst vršovického stadiónu. Za nepřístojnosti a chování diváků v duelu s Brnem totiž disciplinární komise potrestala klub nejen pokutou ve výši 50 tisíc korun, ale i nepodmíněným uzavřením sektorů 106 až 110 na zmíněné severní tribuně na jedno soutěžní utkání.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Navíc je otázkou, jaké další tresty budou následovat. Strahovský fotbalový tribunál totiž zahájil se Slavií disciplinární řízení i za chování fanoušků v derby se Spartou a v přátelském zápase s Hajdukem Split. Utkání v Edenu, kterým vyvrcholily oslavy padesáti let od založení fanouškovské organizace Odbor přátel Slavie, skončil v 80. minutě poté, co na hřiště vběhli příznivci obou klubů.

U středového kruhu se přátelsky zdravili, skandovali, aby se poté vrátili zpátky na tribuny. Na trávníku po nich ale zůstalo tolik odpadků, že se oba celky dohodly, že se zápas dohrávat nebude. Po osmdesáti minutách tak Slavia vyhrála 2:0. Teď ji ovšem čeká vysvětlování před disciplinární komisí a minimálně pokuta.

U padesáti tisíc, které klub zaplatil za své fanoušky za jejich chování s Brnem, totiž nezůstalo. Částku třicet tisíc zaplatí Slavia i za chování svých příznivců v sousedním Ďolíčku v ligovém střetnutí s Bohemians 1905. Klokani dostali stejnou pokutu za nedostatečnou pořadatelskou službu.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..