Příbram - Hradec 1:0Kouzlo trenéra Tobiáše působí dál: Příbram pod ním vyhrála potřetí v řadě!

73. Neves 1 : 0

Příbram

Příbram po nástupu kouče Pavla Tobiáše válí, zvítězila potřetí za sebou, přitom neinkasovala ani gól. Po venkovních skalpech Jihlavy a Českých Budějovic dokázala v sobotním zápase 10. kola Synot ligy u Litavky porazit Hradec Králové. Vítěznou trefu obstaral v 74. minutě obránce Fernando Neves.

Kouč Příbrami Pavel Tobiáš.

Středočeši byli od začátku fotbalovější, jejich akce byly přímočařejší, rychlejší. Úvodní půlhodinu si pronajali levou stranu, kde „řádili" Martin Sus a Tomáš Pilík, vydatně jim sekundoval Martin Fillo. V 11. minutě do ostrého centru Suse skočil „rybičku" Fillo, přestože hlavičkoval tři metry od branky, míč skončil u rohového praporku.

Agilní Sus hrozil dál, po průniku nebezpečně pálil levačkou. To už bylo dost na hostujícího trenéra Luboše Prokopce, který na Suse nasadil rychlonohého Davida Štípka, jehož přesunul z opačné strany. Jenže od té chvíle se Příbram začala prosazovat zleva od Martina Zemana. Z mnoha solidních úniků a následných centrů domácí do přestávky nic nevytěžili. Hosté? Branku Středočechů neohrozili ani jednou.

Neves rozhodl ze vzduchu

Krátce po změně stran mohla jít Příbram do vedení, v šanci se objevil útočník Jakub Řezníček, jeho slabou ránu ale gólman Martin Kuciak vyrazil. V 62. minutě už stadion u Litavky slavil gól, jenže hlavička Josefa Hnaníčka rozčeřila pouze boční síť.

Domácí navyšovali tlak, zahrávali spousty standardek, bylo jen otázkou času, kdy se prosadí. V 70. minutě byl tomu blízko kapitán Tomáš Zápotočný, jehož prudkou hlavičku Kuciak reflexivně vytěsnil nad bránu. O čtyři minuty později už to domácím vyšlo: po rohu se ze vzduchu prosadil Fernando Neves. Votroci mohli ještě po ojedinělém útoku srovnat, když Juraj Križko pálil ze solidní pozice vedle, Příbram ale třetí výhru po sobě uhájila.

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 74. Neves. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Fišer. ŽK: P. Mareš, Chleboun (oba Hradec). Diváci: 2007.
Příbram: Boháč - Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves - Hnaníček (90. Husár), Krameš (73. Deli) - Pilík, Fillo, Zeman (86. T. Krbeček) - Řezníček. Trenér: Tobiáš.
Hradec: Kuciak - Holeš, Chleboun, Plašil, P. Mareš - Križko, Hable (78. Prokeš) - Štípek, A. Čermák (71. Kotiš), Halilovič - Shejbal (46. P. Dvořák). Trenér: Prokopec.