Rubriky:

1. liga

Sparta proti Liberci penaltu spíše zahrávat neměla, potvrdila Damková

6. října 2014 16:08 - Praha

Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky se většinově shodla na tom, že hráči pražské Sparty v nedělním utkání 10. kola Synot ligy proti Slovanu Liberec neměli zahrávat penaltu poté, co liberecký obránce Lukáš Pokorný zahrál v 75. minutě rukou v pokutovém území. Předsedkyně komise Dagmar Damková uvedla, že v případě Pokorného šlo o neúmyslné hraní rukou, při němž se pokutový kop nenařizuje.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Rukou jsem zahrál, ale trefil jsem si ji sám. Penalta se tedy podle mě kopat neměla," hájil se po zápase obránce Lukáš Pokorný.

„Kouknu se ještě na video, ale penalta byla hodně přísná. Podle mě se míč na ruku odrazil od Pokorného nohy," přidával se k němu trenér Samuel Slovák.

Sporným okamžikem se v pondělí zabývali zodpovědní šéfové arbitrů. „V komisi rozhodčích panuje většinová, ale ne zcela jednoznačná shoda, že se pokutový kop v utkání Sparta - Liberec pískat neměl. Přestože šlo o poměrně nepřehlednou situaci, liberecký hráč Pokorný si ruku nastřelil sám při odkopu míče, což se za přestupek podle současného výkladu pravidel nepovažuje a hra měla pokračovat," komentuje předsedkyně komise Dagmar Damková.

Zároveň dodává, že tento spor se neustále opakuje. „Posuzování hry rukou je bohužel věčný problém a při určitých situacích nikdy shoda nenastane. Některé situace jsou naprosto jasné a o porušení pravidel není sporu, ale to není případ utkání Sparta - Liberec," dodává Damková.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..