Rubriky:

1. liga

Hradec Králové bude ve středu jednat o odvolání trenéra Prokopce

6. října 2014 17:22 - Hradec Králové

Představenstvo prvoligového fotbalového klubu z Hradce Králové bude ve středu jednat o budoucnosti trenéra Luboše Prokopce. Ten s Východočechy získal v dosavadních deseti zápasech pouze šest bodů a tým je na posledním místě tabulky. Vedení klubu se navíc nelíbily trenérovy výroky na adresu fanoušků.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Prokopec po sobotní prohře 0:1 v Příbrami prohlásil, že se nenechá odradit patnácti opilci, kteří křičí "Prokopec ven". Právě tento výrok a výsledkové nezdary dnes vysvětloval na mimořádném zasedání představenstva klubu. Definitivní rozhodnutí o odvolání či setrvání trenéra ve funkci padne ve středu na dalším zasedání. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Jisté je, že Prokopec bude potrestán za výrok na adresu fanoušků. "Určitě si nemyslím, že tady máme patnáct opilců. Trenér nemůže generalizovat určitou část fanklubu v neprospěch ostatních členů. Je to špatný vzkaz pro ostatní fanoušky," řekl předseda představenstva Pavel Staněk. "Trenér musí být ve svých výrocích určitě uvážlivější. S výrokem se neztotožňujeme a nesouhlasíme s ním. Není to vůči fanouškům férové. Trenér za tato slova ponese důsledky," dodal.

Dvaatřicetiletý Prokopec je nejmladší mezi současnými ligovými trenéry. Fotbalisty Hradce Králové převzal jako vůbec nejmladší ligový trenér v historii v dubnu 2013, když předtím dovedl k titulu klubový dorost. Zachránit tým v lize se mu sice nepodařilo, ale následně s ním hned vybojoval návrat do ligy, kde se však Hradci znovu nedaří. Prokopec má v lize bilanci dvě výhry, čtyři remízy a deset porážek. Se čtyřmi vstřelenými góly má Hradec nejhorší útok v soutěži.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..