Ml.Boleslav - Plzeň 0:3Tecl hattrickem sestřelil Boleslav a vrátil Plzeň do čela. Středočeši spílali sudímu kvůli upřené penaltě

12. Tecl 0 : 1
78. Tecl 0 : 2
80. Tecl 0 : 3

Mladá Boleslav

Hattrick Stanislava Tecla zařídil výhru Plzně 3:0 v Mladé Boleslavi a zároveň poslal Viktorii zpátky na první místo v Synot lize. Duel však provázely velké emoce, Středočeši spílali sudímu, že jim za stavu 0:1 upřel pokutový kop. Penaltu naopak zahrávali hosté, jenže Ondřej Vaněk ji neproměnil.

Plzeňský útočník Stanislav Tecl oslavuje druhý gól během utkání 11. kola Synot ligy v Mladé Boleslavi.

Západočeši, kteří porazili Boleslav poosmé v řadě, šli brzy do vedení, když potrestali chybnou rozehrávku Středočechů. Míče se zmocnil kapitán David Limberský, vysprintoval s ním dopředu, přihrál doprava na Milana Petrželu, jenž naservíroval míč Stanislavu Teclovi. Plzeňský útočník ze dvou metrů ve skluzu překonal Aleše Hrušku.

Za čtyři minuty se odehrála chvíle, která vnesla na hřiště i do hlediště hodně zlé krve. Osamocený Daniel Bartl si nabíhal do šestnáctky na přihrávku Milana Lalkoviče, zezadu jej postrčil rukou Radim Řezník, který přiběhl na poslední chvíli. Hlavní rozhodčí Bílek to však jako nedovolený zákrok neposoudil, což domácí těžce nesli.

Plzeň nastřelila břevno, pak nedala penaltu

Boleslavští mohli srovnat v 21. minutě, kdy po centru Jiřího Skaláka hlavičkoval zblízka Jasmin Ščuk, ovšem pouze do gólmana Matúše Kozáčika. V závěru poločasu naopak mohli udeřit Západočeši, když se rána Patrika Hrošovského otřela o břevno.

Po přestávce nejprve se do solidní šance dostal Ondřej Vaněk, který postupoval zprava sám na Hrušku, ale zakončil nepřesně, vzápětí si drbal hlavu domácí Lalkovič, který na zadní tyči ve skluzu v obrovské příležitosti přestřelil snad ze dvou metrů.

Poté Viktoriáni předvedli prakticky neuvěřitelné - během deseti vteřin zahodili čtyři stoprocentní šance! Třikrát pálil ze dvou kroků Tecl, pokaždé však trefil některého z obránců nebo brankáře Hrušku, čtvrtou dorážku zazdil vzápětí Tomáš Hořava. Korunu všemu brzy nasadil Vaněk, který neproměnil penaltu.

Plzeňské to ale mrzet nemuselo, neboť šestou tutovkou v řadě už nepohrdli, po uličce Hrošovského prostřelil Hrušku ze samostatného úniku Tecl, který v 80. minutě dokonce dovršil hattrick.

Fotbalová Synot liga - 11. kolo
Mladá Boleslav - Plzeň 0:3
Branky: 12., 78. a 80. Tecl. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Pilný. ŽK: Kysela, Skalák, Hůlka, Bořil, Navrátil, Magera - Limberský, Procházka, Hejda. Diváci: 4653.
M. Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Tavares - Zahustel (66. Magera), Skalák (75. Mehanovič), Bartl - Lalkovič (75. Pajer). Trenér: K. Jarolím.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (79. Kovařík), D. Kolář (57. Hořava), Pilař - Tecl (83. Holenda). Trenér: M. Koubek.