Brno - Sparta 1:3Sparta zvítězila v Brně a dostala na první místo v tabulce

61. Dočkal (penalta) 0 : 2
70. Lafata 0 : 3
73. Košťál 1 : 3

Brno

Fotbalisté Sparty Praha zvítězili v 11. kole první ligy v Brně nad domácí Zbrojovkou 3:1 a dostali se minimálně do neděle na první místo v tabulce s dvoubodovým náskokem před druhou Plzní. Brňané dohrávali od 59. minuty bez vyloučeného brankáře Hladkého. Branky Sparty vstřelili Ladislav Krejčí, z penalty Bořek Dočkal a David Lafata. Skóre korigoval gólem v oslabení obránce Pavel Košťál. Brno už ve třetím ligovém utkání po sobě nebodovalo.

Záložník Sparty Ladislav Krejčí oslavuje vedoucí gól v utkání proti Brnu.

Sparta po zahřívací desetiminutovce postupně převzala režii zápasu do svých rukou. Ve 13. minutě po Dočkalově akci se dostal za domácí obránce Krejčí, jenž přesnou střelou k bližší tyči překonal brankáře Hladkého. Po vedoucím gólu získala Sparta výraznou územní převahu.

Ve 21. minutě obránce Schuster těsně před hranicí pokutového území fauloval Konatého, který měl už otevřenou cestu k brance, rozhodčí Královec ale akci za faul neposoudil.

Z tlaku se Zbrojovka vymanila až po půlhodině hry. Náznakům útočných akcí ale chyběla přesnější přihrávka a za celý první poločas brněnští fotbalisté na soupeřovu branku nevyslali jedinou přímou střelu. Brankář Bičík řešil pouze jedinou vážnější situaci, kdy vyboxoval před sebe Fischerův centrovaný míč.

Také po změně stran měla Sparta herní převahu, ze které vytěžila v 59. minutě druhý gól. Matějovský našel kolmou přihrávkou za obránce Dočkala. Reprezentační záložník udělal kličku, brankář Hladký jej srazil a byl vyloučen. Do branky nastoupil Doležal, kterého z pokutového kopu překonal právě faulovaný Dočkal, který potvrdil dobrou střeleckou formu.

V přesilovce pak po Kadeřábkově přesném centru přidal další gól Lafata. Zbrojovka už neměla co ztratit, v oslabení otevřela hru. Po úniku středem hřiště obránce Košťál zaskočil táhlou střelou brankáře Bičíka a korigoval výsledek.

Fotbalová Synot liga - 11. kolo:
Zbrojovka Brno - Sparta Praha 1:3 (0:1)
Branky: 73. Košťál - 13. L. Krejčí, 61. Dočkal z pen., 70. Lafata. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Hock. ŽK: Schuster, Malík. ČK: 59. Hladký (všichni Brno). Diváci: 8262.
Brno: Hladký - Jugas, Košťál, Schuster - Fischer, Zavadil (85. Šumbera), Malík, Lutonský - Brigant (57. Keresteš), Vávra (60. Doležal), Hyčka. Trenér: Kotal.
Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Dočkal, Vácha (89. Mareček), Matějovský (71. Vacek) - Konaté (78. Přikryl), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.