Rubriky:

1. liga

Sledovanost ligy roste, přestože ji v úvodu ovlivnil bojkot fanoušků Baníku

24. října 2014 19:26 - Praha

Statistiky po první třetině soutěže jsou pro fotbalovou Synot ligu příznivé. Po minulé rekordní sezóně ještě o něco stoupla návštěvnost na stadiónech. Do ochozů dorazilo 404 962 lidí, což je průměr 5062 na zápas. Liga má víc fanoušků na sociálních sítích a také její sledovanost v televizi stoupá.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Projevuje se celá řada kroků směřujících k lepší prezentaci ligy, a to jak v televizi, tak třeba na internetu. Fanoušci například mají přístup k zajímavým statistikám. Důležité je, že se o ligu stará tým pěti až sedmi lidí, zatímco před dvěma lety to byl jeden nebo maximálně dva lidi," poukazuje Dušan Svoboda, šéf Ligové fotbalové asociace (LFA).

Průměrná návštěvnost je nyní 5062 diváků na zápas. „Nikdy nejsem spokojený, ale nemůžeme čekat zázraky a stoprocentní nárůst ze dne na den. To číslo navíc ovlivnil bojkot ostravských fanoušků v úvodu sezóny a absence Olomouce v první lize. Kdyby k tomu nedošlo, tak by návštěvnost byla vyšší."

Pokud jde o průměrnou návštěvnost na stadiónech, je LFA hodně odkázaná na individuální práci klubů. „My tomu můžeme dát nějaký rámec, třeba zjednodušit hrací model, ale bez kooperace klubů to nejde. Musíme jim poskytnout know-how," uvědomuje si Svoboda.

Zázemí na českých stadiónech má podle něj slušnou úroveň. „Pořád koukáme na Anglii nebo na Německo, ale já vidím stadióny i v jiných zemích. Proto můžu říct, že úroveň infrastruktury stadiónů v Synot lize je nad evropským průměrem," ujišťuje šéf LFA.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..