Rubriky:

1. liga

Urban křičel sudímu do mikrofonu, ať odvolá penaltu. Byla přísná, vysvětloval kouč Budějovic

24. října 2014 22:43 - České Budějovice

Duel Českých Budějovic se Slavií plynul dlouhý čas bez emocí, obrat ale nastal v 73. minutě, kdy sudí Královec nařídil pokutový kop proti Dynamu. V ten moment se domácí kouč Luboš Urban rozběhl k pomeznímu arbitru a cosi na něj křičel. „Byl jsem tak rozčílený, že jsem mu řval do mikrofonu, aby hlavnímu vyřídil, ať penaltu odvolá," vyprávěl Urban po utkání.

 

Václav Pancer, ČTK

Jak situace vyhlížela? Za bezbrankového stavu středem budějovické obrany proběhl útočník Slavie Milan Škoda, jeho první střelu brankář Zdeněk Křížek vyrazil, poté si Škoda míč předkopl a přepadl přes gólmana. Královec okamžitě zareagoval - penalta.

„Jsem přesvědčený, že byla hodně přísná. Poté, co si Škoda předkopl balón, hodil rybičku. Tak jsem to viděl já z lavičky, proto se mi rozhodnutí nelíbilo," uvedl Urban, který měl šťastnou ruku, když po hodině hry poslal na trávník Jana Vošahlíka, jenž tři minuty před koncem vyrovnal na konečných 1:1. „Jsme spokojení, bod bereme. Myslím, že prohrát bychom si nezasloužili," prohlásil Urban.

Slávistický kouč Miroslav Beránek byl naopak zklamaný, neboť jeho tým měl na dosah zlomení výsledkové mizérie, kdy v posledních šesti zápasech získal pouhý bod. V pátek k němu přidal jen jeden.

„Poklud bychom vyhráli, přiblížili bychom se klidnému středu. Byli jsme blízko, bohužel jsme ke konci dostali gól z ničeho," povzdechl si Beránek. „Čekali jsme těžký zápas, domácí vyhráli minule v Hradci Králové. Začali jsme aktivně, byli jsme lepší, po přestávce jsme cítili, že se dá v Budějovicích vyhrát. Jenže naše koncovka není taková, jakou bychom potřebovali," zalitoval Beránek, že se sešívaní trefili pouze jednou z penalty. Zahrávali ji po dlouhé době, a sice po 73 zápasech!

neu, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..