Během sedmnácti minut se Holzer stal nejlepším střelcem Baníku

Ostrava

První dvě ligové branky ve své kariéře vstřelil devatenáctiletý záložník Daniel Holzer do sítě Hradce Králové a zasloužil se o vítězství Baníku 2:1. Stihnul to během sedmnácti minut. Obě jeho trefy levačkou byly krásné, brankář Tomáš Koubek neměl šanci je chytit.

Hráči Baníku se radují z druhé branky proti Hradci, uprostřed je střelec gólu Daniel Holzer.

Myslel jste na hattrick?

Přiznám se, že ano. A měl jsem k němu blízko. Jenže střílel jsem pravou nohou a tu nemám tak dobrou jako levou. Rána se mi nepovedla. Chtěl jsem pálit nahoru a balón letěl po zemi.

Ve středu v pohárovém utkání na Slovácku jste nedokázal z kroku dopravit míč do prázdné branky. Cítíte nyní satisfakci?

To, co se mi stalo na Slovácku, stane si i lepším hráčům než jsem já. Samozřejmě mě to mrzelo. Kluci si ze mne dělali srandu, prý jsem kanonýr, teď si je zase mohu vychutnat já. Mám velkou radost, že se mi konečně podařilo vstřelit góly v lize. Sice se mi to už povedlo proti Liberci, ale autorství bylo přiznáno Tondovi Fantišovi, na Spartě zase pomohla mé střele do sítě teč obránce a gól byl označen za vlastní.

Dvěma brankami v jednom utkání jste se rázem stal nejlepším střelcem Baníku. Je to zvláštní, být nejlepší se dvěma trefami po třinácti odehraných kolech.

To, že máme samé jednogólové střelce je možná špatně, možná dobře. Kdybychom měli jednoho vyhlášeného kanonýra a hráli vše na něj, by asi bylo fajn, ale kdo ví, jak bychom si počínali, kdyby se zranil a na hřišti nebyl.

Střílel jste prudce a přesně, bylo to tak snadné a suverénní, jak to vypadalo z tribuny?

Možná to suverénně vypadalo, ale nebylo. Měl jsem štěstí. I v tom, že v obou případech balón ke mně přilétl centrem ze strany, který přizvedl a ke mně nasměroval hradecký obránce.

Baník proti Hradci nehrál dobře, zejména v prvém poločase byl soupeř lepší. Proč se vám hra nedařila?

Zkazili jsme pár přihrávek a sebevědomí nám spadlo. Neměli jsme střed hřiště. Řeknu to takhle: v prvním poločase jsme hráli špatně, ale dali dva góly. Ve druhém jsme se zlepšili, ale gól dostali.

V 90. minutě jste mohli o výhru přijít, když ve velké šanci byl královéhradecký útočník Pavel Dvořák. Lekl jste se?

Seběhlo se to tak rychle, že jsem neměl čas se leknout. Výborným zákrokem nás podržel Jirka Pavlenka. Musíme mu poděkovat, že máme nesmírně důležité a potřebné tři body.