Slavia podlehla v generálce na ligu Kaiserslauternu

V posledním přípravném zápase před začátkem ligové soutěže fotbalisté Slavie Praha neuspěli. Při návratu z francouzského soustředění podlehli v německém městě Kehl bundesligovému Kaiserslauternu 1:2.

Ve vyrovnaném začátku si první vážnější situaci vytvořili slávisté. Po rohovém kopu Jarolíma brankář Ernst neudržel míč, ale akci hostí zastavil Pitákův faul. Po dvaceti minutách zahrozil Kaiserslautern po standardní situaci, trestný kop z dvaceti metrů však skončil na zdi Slavie.

Ve 27. minutě se vyznamenal brankář Kozáčik, když chytil Altintopovu střelu. O tři minuty později sice stejný hráč dopravil míč do branky, ale kvůli předchozímu faulu gól nebyl uznán. Kaiserslautern poté převzal iniciativu a ve 37. minutě mířil Blank nad břevno.

O chvíli později měl Blank ještě větší šanci dostat německý tým do vedení - po Fořtově faulu kopal penaltu, ale Kozáčik mu ji chytil. Zanedlouho se však Kaiserslautern již prosadil, když Altintop dorazil volejem Sfrozův centr vyražený slávistickým gólmanem.

Po změně stran trenér Jarolím provedl několik změn v sestavě, ale vyrovnat se jeho svěřencům povedlo až čtvrt hodiny před koncem. Po akci Latky nahrál Švento Gedeonovi a ten prudkou střelou rozvlnil síť. Slavia se však neradovala dlouho, po pěti minutách čerstvá posila Boubacar z Pobřeží slonoviny prostřelil Kozáčika z jedenácti metrů a zařídil Kaiserslaternu vítězství.

"První poločas se nám nevydařil hlavně směrem dopředu, i když nás podržel brankář Kozáčik. Chytil penaltu, ale soupeře jsme pak stejně pustili do vedení," hodnotil duel Jarolím. "Druhý poločas byl z naší strany lepší, hráli jsme agresivněji, vytvořili jsme si šance, jednu z nich Gedeon proměnil. Bohužel jsme před koncem dostali rozhodující branku."

Slavia tak zakončila přípravu vůbec první porážkou. "Je asi lepší, že to přišlo teď, než kdybychom prohráli v těch důležitých zápasech. Spokojený mohu být jen s druhým poločasem, ten jsme odehráli slušně," dodal kouč Pražanů.

1. FC Kaiserslautern - Slavia Praha 2:1 (1:0)
Branky: 42. Altintop, 80. Boubacar - 75. Gedeon. Diváci: 2000.
Sestava Slavie: Kozáčik - Suchý, Latka, Zábojník, Zbončák (78. Hubáček) - Piták, Gedeon, Jarolím (72. Holeňák), Hrdlička (72. Švento) - Fořt (72. Černoch), Vlček (87. Černý).