Tepličtí fotbalisté zdolali Strakův Ahlen

Generálka na start fotbalové ligy Teplicím vyšla. Třetí celek uplynulého ročníku dnes zdolal druholigový německý Ahlen 2:1. O výhře domácích rozhodli Krmaš a Fenin, kteří svými brankami orámovali poločasovou přestávku. Německý tým přivedl na Stínadla bývalý kouč Teplic František Straka a téměř dva tisíce fanoušků mu daly najevo, že na jeho působení nezapomněly.

První poločas se obešel bez větších šancí. Obrany pracovaly spolehlivě, v defenzivě hostů byl oporou český stoper Velkoborský. Až v poslední minutě se trefil hlavou z malého vápna Krmaš.

Podruhé se domácí radovali půl minuty po začátku druhého poločasu, když střídající Fenin hlavou střelou přes celou délku branky zvýšil. Hosté mohli snížit v 62. minutě, ale pokus jednoho z útočníků zastavila tyč. Branky se fotbalisté Ahlenu dočkali tři minuty před koncem, kdy se hlavou prosadil Thioune.

Teplický trenér Vlastislav Mareček byl s vystoupením mužstva celkem spokojen. "Některé fáze byly dobré, do prvního ligového zápasu s Mostem máme ještě týden, takže lze leccos vyladit. Střetnutí každopádně splnilo účel," řekl Mareček, jehož svěřenci si na domácím trávníku zahráli v přípravě až dnes. Kouče mrzela jen tržná rána, kterou utrpěl Klein. Lékař ji musel sešít třemi stehy.

FK Teplice - LR Ahlen 2:1 (1:0)
Branky: 45. Krmaš, 46. Fenin - 87. Thioune. Rozhodčí: Příhoda. Diváci: 1930.
Sestava Teplic: Poštulka - Klein (81. Krmaš), Rada, Hunal, Krmaš (72. Rosa) - Jirsák (46. Doležal), Sabou (72. Karlík), Benát (46. Szabo), Verbíř (68. Koukal) - Mašek (46. Varadi), Rilke (46. Fenin).