Rubriky:

1. liga

S Pospíšilem jsme si dělali legraci, že si nenahrajeme, smál se Kopic po dalším vítězství Jablonce

9. listopadu 2014 11:01 - Jablonec

Jablonecká fotbalová jízda pokračuje. Série osmi zápasů bez porážky vynesla severočeský tým už do popředí prvoligové tabulky, v níž celek Baumitu patří do silné trojice společně s Plzní a Spartou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Už jsme bodově odskočili ostatním soupeřům od čtvrtého místa a zůstali jsme vepředu jen tři. Útočíme na největší favority zezadu a nejsme pod tlakem, že musíme hájit první nebo druhé místo. A to nám vyhovuje,“ líčil jablonecký záložník Jan Kopic po vítězství nad Mladou Boleslaví 1:0. „Je to sice nejtěsnější výsledek, ale za tři body, takže je bereme a jsme za ně moc rádi. Určitě se dál popereme o co nejlepší umístění,“ přesvědčoval hbitý středopolař.

Shrnutí sobotních zápasů Synot ligy.

Právě také Kopice se spoluhráčem Martinem Pospíšilem zmínil reprezentační trenér Pavel vrba v souvislosti s případnou dodatečnou nominací jednoho hráče do národního týmu pro kvalifikační zápas s Islandem.

„Ale ano, bavili jsme se o tom v kabině,“ usmál se Kopic. „Trošku jsem na to myslel
a bylo by hezké dostat se do nároďáku. Abych se ale na to nějak upínal, to ne. Jen jsem chtěl dát gól, ostatně jako v každém zápase. S Martinem Pospíšilem jsme si před utkáním s Boleslaví dělali legraci, že kdybychom šli sami na branku, tak si nenahrajeme,“ culil se záložník. „Nejlepší by bylo, pokud bychom se do reprezentace vešli oba dva,“ přemítal Kopic.  Jablonečtí v poslední době „mění historii“. Po sedmi letech doma porazili Teplice, po dvaceti letech vyhráli v Liberci, zdolali Boleslav. „Byly tam nějaké negativní série, které se mažou,“ oddechl si záložník.

Co rozhodlo o výhře nad Boleslaví? „Soupeř hrál ze začátku hodně dobře. Čekali na naše chyby podobně jako před týdnem Liberec. Chodili do brejků, měli pár nebezpečných akcí, které jsme přečkali. A pak jsme se také dostali do šancí a jednu jsme proměnili. Naštěstí to stačilo,“ rekapituloval Kopic, který také mohl skórovat. „Snažil jsem se hlavně o přihrávky a pár možností jsem klukům připravil. Škoda, že jsem nevyužil souboj jeden na jednoho, když jsem šel sám proti stoperovi,“ vybavil si momenty zápasu.

Ocenil i přínos Mingazova a Crnkiče. „Oba umí rychle pracovat s míčem. Jsou menší postavy jako já a hraje se s nimi dobře. Mají nepředvídatelné herní nápady a kličky,“ řekl Kopic na adresu zahraničních akvizic.

Jablonec nemíní v rozmachu polevit. „Máme sezónu dobře rozjetou a byla by škoda si to v posledních dvou kolech, co se odehrají na podzim, zkazit. Do Ostravy pojedeme s cílem maximálně bodovat a pak si to rozdáme s Plzní,“ připomněl záložník ligový finiš v tomto kalendářním roce.

Josef Pešout (Jablonec), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..