Byli jsme takoví pohodlnější, říkal navrátilec do plzeňské sestavy Horváth

Robert NeumannPrávo

Zažívá smutný podzim, nedávný lídr Viktorie Plzeň vysedává na lavičce. V neděli v Jihlavě z ní Pavel Horváth po měsíci a půl povstal, trenér Koubek ho za stavu 1:2 vyslal v 80. minutě do hry. „Bohužel jsem nepomohl, abychom získali aspoň bod,“ povzdechl si záložník, který si na Vysočině připsal třetí start v ligové sezóně.

Plzeňský Pavel Horváth během osmifinálového utkání Poháru FAČR v Hradci Králové.

Byl to pro vás hořký návrat na ligový trávník?

Prohráli jsme, nejsem určitě šťastný. Byl bych asi radši, kdybych se na hřiště nedostal a vyhráli jsme.

Vaše nasazení bylo v plánu?

Jsem připravený na sto procent, teď jsem se dostal na trávník na deset minut. Ale nepomohl jsem, abychom zápas zvrátili.

Šel byste do hry, pokud by byl stav příznivý pro Plzeň?

Pravděpodobnost, že se dostanu na hřiště, je větší za konstelace, když prohráváme. Asi tak...

Jak si vysvětlujete, že po excelentním výkonu proti Spartě před týdnem nestačí Plzeň na Jihlavu?

My jsme se ale na zápas dobře připravovali. V týdnu jsme měli domácí pohár, myslím, že koncentrovaní jsme byli. Můj pocit je takový, že jsme byli trošku pohodlnější, moc jsme neběhali. Ovšem možná to bylo tím, že Jihlava hraje v kompaktním bloku, těžko se do něj dostává.

K tomu je zapotřebí zvýšený pohyb, jenže ten chyběl.

Asi jsme hráli pomaleji, než jsme chtěli, málo jsme přenášeli hru, Jihlava se stihla posouvat, to se pak stěží dostává do koncovky. Nakonec se nám to se štěstím povedlo, vedení jsme si ale nevážili.

Znehodnotili jste porážkou vítězství nad Spartou?

Nepotvrdili jsme to, ale vítězství nad Spartou je jen jedním z třiceti zápasů v sezóně. Takhle to beru já.

Sparta se však díky výhře na Slovácku přiblížila opět na jeden bod.

Opakuju se asi už šest let, do konce soutěže je hrozně moc zápasů, ve hře je spousta bodů. Je vidět, že prakticky každý může prohrát s každým. Před zápasy jsou nějaké prognózy, ty je ale třeba potvrdit na hřišti. Nám se to nepovedlo.