Rubriky:

1. liga

Poborský si libuje: Na hřišti to začalo fungovat

6. srpna 2005 10:35

Úřadující fotbalový mistr z Letné vstoupí do nového ročníku nejvyšší soutěže v sobotu 'televizním' zápasem v Plzni. A kapitán Sparty Karel Poborský je před startem první ligy spokojený. "Podle testů jsme na tom dobře fyzicky. Na hřišti nám to začíná fungovat dobře," říká v rozhovoru pro Právo.

 

archiv

Příprava Sparty vyústila v parádní přestavení s Norimberkem. Nic takového v poněkud nevydařeném závěru minulé sezóny nebylo vidět. S jakým pocitem jdete na Plzeň a vůbec na celou sezónu?
Podle testů jsme na tom dobře fyzicky. Na hřišti nám to začíná fungovat dobře. Odehráli jsme dost kvalitních přípravných zápasů. Nic nebrání, abychom uhráli dobré výsledky a předváděli pěkný fotbal. Zúžil se kádr, což je také dobře. Mužstvo má k sobě blíže.

Jaké jsou vaše konkrétní cíle?
Přežít další sezónu. Ale vážně. Chceme být nejlepší doma a hrát důstojnější roli v Lize mistrů než v minulém ročníku. Opticky to sice nevypadalo tak špatně, ale bodů musíme získat víc. A s reprezentací je to také jasné. Máme před sebou čtyři zápasy a chceme si v nich zajistit postup na mistrovství světa.

Vedení Sparty i trenér Hřebík deklarují, že jste mohl coby kapitán výrazněji promluvit ke změnám v kádru. Jak se vám ta role líbila a jak jste ji využil?
Nastavil se otevřený vztah trenér-vedení-mužstvo. Mohl jsem se vyjádřit, jaký je postoj šatny k některým záležitostem. Jsem rád, cítím větší zodpovědnost a více mi to vyhovuje.

Poprvé za vašeho působení na Letné byla Sparta ušetřena kvalifikace o Ligu mistrů. Je to velká výhoda?
Je to příjemné. Tohle léto bylo lepší. Asi každý to uvítal. Není jednoduché hrát hned na začátku sezóny, kdy jsme nerozehraní, vlastně nejdůležitější zápas. Je výhodnější plynule naskočit do Ligy mistrů.

Část léta jste trávil s Pavlem Nedvědem. Tušíte, jaké jsou jeho plány ohledně návratu do národního týmu?
Byl bych rád, kdyby v reprezentaci hrál, ale je to samozřejmě jen a jen na něm.

Tušíte už vy sám, co bude za rok? Hodláte pokračovat v kariéře?
Znáte mě. Zamyslím se nad tím, až se ten kolotoč zase zastaví a bude klid. Tedy po sezóně.

Václav Procházka, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..