Rubriky:

1. liga

Dobří jsme nebyli, řekl v Ostravě natvrdo jablonecký lídr Hübschman

23. listopadu 2014 12:17 - Ostrava

Nešťastným vlastním gólem ostravského stopera Jana Baránka v 90. minutě vyhrál Jablonec šťastně na Bazalech a udržel se Sparty i Plzně v čele tabulky. Výraznou postavou v jeho týmu byl podle očekávání zkušený záložník Tomáš Hübschman, vítěz většiny osobních soubojů uprostřed pole. Přes cenné vítězství byl po zápase velice kritický.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Hodně šťastné tři body, souhlasíte?

Po takovém průběhu zápasu, v němž jsme nebyli dobří, určitě ano. Ostrava si nezasloužila prohrát, hlavně ne takovým gólem. Z tohoto pohledu je na místě říct, že jsme byli šťastnější tým.

Co z taktického arzenálu mělo být vaší hlavní zbraní proti Baníku?

Věděli jsme, že Baník napadá v pěti lidech, což je pro soupeře hodně nepříjemné. Ale když se tato pětice překoná, naskýtá se poměrně velký a prázdný prostor před čtveřicí obránců, v němž se dá dobře kombinovat. To byl záměr, který se nám bohužel nepodařilo realizovat. A když, tak jen občas.

Hráli jste špatně, anebo Baník hrál tak dobře, že jste jej nepřehráli?

Toť otázka, na níž odpověď bych hledal spíše u videozáznamu utkání. Teď si spíše myslím, že dobří jsme nebyli. Určitě jsme nepodali výkon, jaký jsme si představovali a na jaký náš tým má. Možná se na nás projevilo dlouhé cestování. Bazaly jsou z Jablonce nejdál ze všech ligových stadiónů. Vyjeli jsme sice den před zápasem, ale v autobuse strávili otravných pět a půl hodiny.

Zatímco dlouho jste své soupeře válcovali, poslední tři utkání jste vyhráli o gól, dvakrát 1:0, nyní 2:1. Není to tím, že na konci roku už nemáte dostatek sil?

Na tom něco bude. Jakmile se blíží konec sezóny a dovolená, fotbalista se na ni těší a na konci kalendářního roku síly docházejí. To ale neznamená, že by nám bylo jedno, jak na hřišti dopadneme. To vůbec ne. A co se týče posledních výsledků, tak potvrzují, že jsme se zlepšili v defenzivní činnosti, ale je pravda, že nedáváme tolik gólů jako dříve.

Jste v tabulce nahoře, mluvíte mezi sebou o mistrovském titulu?

Já bych to krotil. Zápas s Baníkem potvrdil, že přehnaný optimizmus není na místě. Na týmy, s nimiž držíme kontakt, tedy na Spartu a Plzeň, nám pořád něco chybí. Nedokážeme soupeře přehrávat v každém zápase, nemáme jej pod kontrolou. Obvykle na deset dvacet minut vypadáváme z tempa, a když to pak doháníme, stojí to hodně sil.

Příště hrajete doma s Plzní, možná o přezimování na prvním místě. Bude to jedno z klíčových utkání k dosažení cíle?

Šli jsme do sezóny s touhou vybojovat si účast v Evropské lize. Zatím se držíme dobře. Kdybychom skončili třetí, bylo by to pěkné, pokud dokonce druzí, ještě pěknější. Zápas uprostřed rozehrané sezóny ale o tom nejspíš nerozhodne.

Vladimír Kolář (Ostrava), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..