Šenkeřík zajistil Jablonci výhru nad Slováckem

JABLONEC

Fotbalisté Jablonce vstoupili v neděli do sezóny vítězstvím 2:1 nad Slováckem. O výhře domácích v dramatickém duelu rozhodl v 84. minutě gól Šenkeříka. V prvním poločase byla hra oboustranně uspěchaná a branka v něm nepadla.

V deváté minutě sice Malár ze Slovácka dopravil míč do sítě, ale již předtím byl pískán ofsajd. Ve 13. minutě měl dvě velké šance za sebou Jablonec. Nejprve Michálkův centr po zemi před Šenkeříkem v poslední chvílí obránci hostů odvrátili na roh. Ten rozehrál Baranek a přímo z rohu trefil vzdálenější tyč, od níž se míč odrazil do náruče gólmana Drobisze.

Hosté měli šanci v 26. minutě, kdy Zbyněk Pospěch obešel Hrotka, ale slibnou akci zakončil slabou střelou do náruče brankáře Špita. Jablonec byl v první půli aktivnější, ale na gól to nestačilo. Již ve 3. minutě druhého poločasu se však domácí dočkali. Baranek dostal zpětnou přihrávku na hranici pokutového území, udělal kličku obránci a přesně trefil horní roh branky.

Hosté se potom snažili o vyrovnání, a to se jim povedlo v 64. minutě. Přízemní centr Malára prošel téměř přes celé pokutové území k nekrytému Kúdelovi, který ve svém prvním ligovém zápase vstřelil gól.

V 71. min. kontroval Jablonec, když Michálek po rohu pálil do šibenice, ale brankář Drobisz střelu vystihl. V 84. minutě však Klapka obloučkem uvolnil Šenkeříka a ten tváří v tvář Drobiszovi chladnokrevně proměnil. Hosté již zahrozili pouze střelami Pavlíka a Čoupka, které těsně minuly domácí branku. Naopak v 89. minutě mohl Jablonec ještě zvýšit po krásné akci Michálka, kdy Smíškovi i Šenkeříkovi scházel jeden krok ke skórování.

Jablonec - Slovácko 2:1 (0:0)
Branky: 48. Baranek, 84. Šenkeřík - 64. Kúdela. Rozhodčí: Kovařík - Hojsík, Novák. ŽK: Šenkeřík, Kordula - Švejnoha, Drobisz. Diváci: 2820.
Jablonec: Špit - Loučka, Hušek, Hrotek, Nesvadba - Michálek (90. Laciga), Kordula, Weber - Baranek (78. Smíšek), Klapka - Šenkeřík (90. Svojtka). Trenér: Rada.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Bureš - Ivana, Kúdela (72. Čtvrtníček), Pavlík, Polách, Malár (83. Čoupek) - Pospěch. Trenér: Molnár.