Rubriky:

1. liga

Kuka bude generálním ředitelem v Příbrami

11. srpna 2005 09:13 - PRAHA

Fotbalový vicemistr Evropy z roku 1996, mistr Německa, vítěz Německého poháru s Kaiserslauternem a donedávna opora Slavie Pavel Kuka (37) by se měl stát generálním ředitelem FK Marila Příbram.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Chci posílit management klubu o známou osobnost. Tou Kuka určitě je, pro klub by mohl hodně udělat, protože je skutečně legendou českého fotbalu, ale vše budeme prezentovat až na páteční tiskové konferenci," řekl Právu prezident klubu Jaroslav Starka.

Kuka, který v květnu ukončil aktivní kariéru ve Slavii a hraje krajský přebor za Příbrami blízký votický klub, nebral včera telefon. Informaci, kterou během středy získalo Právo, potvrdila i TV Prima. Kuka ani Starka ji však nechtěli komentovat.

Kuka v červencovém rozhovoru pro Právo uvedl, že se nebrání spolupráci s klubem, který hraje nejvyšší soutěž, protože Slavia neakceptovala možnost využít jeho zkušeností a jména poté, co ukončil svoji aktivní kariéru.

Kuka kandiduje do výkonného výboru ČMFS za ligu a podpora nejen Příbrami by mu mohla pomoci ke zvolení. Vzhledem ke zkušenostem by mohl být pro vedení českého fotbalu přínosem. Starka se rozhodl posílit management klubu poté, co má zdravotní problémy způsobené i květnovým incidentem, kdy jej dosud policii neznámý útočník postřelil před jeho domem v Příbrami. Hodlá si však ponechat funkci prezidenta klubu, ale mnohé významné pravomoci předá Kukovi.

Ten odehrál v reprezentaci 87 utkání a je třetí v počtu startů, nastřílel v něm 29 branek. Do Klubu ligových kanonýrů patří se 154 góly z Německa a domácí soutěže.

kft, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..