Rubriky:

1. liga

FAČR chystá "revoluci", administrativa bude probíhat na internetu

8. prosince 2014 16:49 - Praha

Český fotbal zažije technologickou revoluci. Fotbalová asociace ČR chystá od 1. července 2015 kompletní elektronizaci dokumentů a veškerá administrativa i na úrovni nejnižších soutěží bude probíhat pouze přes internet. Klubům by to mělo pomoci ušetřit náklady.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dosud museli sekretáři klubů cestovat kvůli registracím a přestupům do kanceláří FAČR, kvůli poplatkům jezdit na poštu, zápisy o utkání posílat na asociaci a provádět další finančně i časově náročné administrativní úkony. Tomu by měl být od příští sezóny konec.

FAČR spouští projekt "Fotbalová revoluce", který by měl administrativu výrazně zjednodušit. "Je to jeden z nejzásadnějších projektů od vzniku asociace. Čeká nás hodně práce," řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, který je hlavním garantem projektu.

Projekt má tři okruhy. Tím prvním je vyplňování zápisů o utkání elektronicky. "Měli bychom tam mít velmi rychle výsledkový servis ze všech soutěží. Předpokládáme, že do půl hodiny bychom měli mít zápis v systému," řekl Řepka.

Druhým okruhem je online registrace. Kluby tak budou moci v přestupním období registrovat přestupy a hostování 24 hodin denně. "Kluby tak nebudou muset cestovat do Prahy či krajských měst, aby vyřídily přestupy a hostování, ale můžou to udělat v podstatě z obýváku," popsal Řepka. Bude stačit, aby jeden klub v systému zaškrtl žádost o přestup a druhý klub to potvrdil.

S tím souvisí i zrušení registračních průkazů, které dosud musí vedoucí týmu předkládat rozhodčímu. Místo toho systém vygeneruje soupisku týmu s fotografiemi hráčů, jmény a identifikačními čísly.

Posledním bodem je sběrná faktura. Kluby tak nebudou platit rozhodčí ihned po utkání a chodit na poštu platit různé poplatky. Místo toho jim jednou za měsíc přijde souhrnná faktura. "To je velmi důležité k usnadnění finančních pohybů. Chceme ušetřit papír, náklady i síly funkcionářů," dodal Řepka.

Problémem celého projektu by mohla být počítačová výbava zejména u klubů v nejnižších soutěžích. To je FAČR připravena řešit nabídnutou pomocí ve spolupráci se svými partnery. "Co kluby investují do výbavy, to ušetří na nákladech. Neměly by na tom nic prodělat, naopak časem na tom vydělají," prohlásil Řepka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..