Rubriky:

1. liga

Trenér Frňka je volný pro Baník, v Táborsku ho nahradí Nečas

9. prosince 2014 11:48 - Sezimovo Ústí

Fotbalisty Táborska na jaře povede v druhé lize trenér Radim Nečas. Jihočeský celek v úterý potvrdil, že ve funkci nahradí dosavadního trenéra Petra Frňku, který má namířeno do Baníku Ostrava.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Radim Nečas bude naším trenérem. S Petrem Frňkou jsme ale ještě nerozvázali smlouvu," uvedl pro klubový web předseda představenstva a většinový vlastník Táborska Jiří Smrž. Potvrdil však, že Frňka má namířeno do Baníku. "Jeho výsledky u nás byly dobré stejně jako celá jeho práce. On má u nás smlouvu ještě na rok a půl, ale v cestě do první ligy mu nebudeme bránit," dodal Smrž.

Jeden z kandidátů na postup z Fotbalové národní ligy proto angažoval pětačtyřicetiletého Nečase, který ještě jako hráč patřil k hvězdám ligy a jeho přestup do Slavie v roce 1992 za 25 milionů korun patří mezi nejdražší v historii soutěže. Jako trenér má za sebou angažmá v České Lípě, Kolíně, Bohemians Praha, Senici, černohorském Děčiči, ale také v Táborsku, kde dělal před dvěma lety asistenta Lubošovi Zákostelskému.

"Doporučil ho sám Petr Frňka. Navíc Radim Nečas už dříve u nás působil jako asistent. Nechtěli jsme někoho úplně cizího, kdo půjde do neznámého prostředí," vysvětlil Smrž.

Frňkův příchod do Baníku stále není oficiální, ale kromě Smrže ho potvrzují i zdroje blízké vedení klubu. Měl by převzít nový realizační tým, kterému doposud oficiálně šéfoval Tomáš Bernady. Hlavní slovo nicméně patřilo Martinu Svědíkovi, který však s ohledem na chybějící trenérskou licenci nemohl být podle reglementu fotbalové asociace uváděn jako hlavní trenér. Svědík by její studium měl dokončit během ledna. Posledním členem současného trojlístku je Radomír Korytář.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..