Rubriky:

1. liga

Olomoucký Kučera jde do bundesligového Bielefeldu

15. srpna 2005 18:06 - OLOMOUC

Kapitán olomouckých fotbalistů Radim Kučera se v jednatřiceti letech dočkal vytouženého angažmá v zahraničí. Defenzivní univerzál, který je schopen alternovat v obraně i záloze, se v pondělí na tři roky upsal bundesligové Arminii Bielefeld. Přestupová částka nebyla po domluvě klubů zveřejněna, ale Sigma by si podle neoficiálních informací měla přijít na sumu kolem půl miliónu eur (necelých 15 miliónů korun).

 

ČTK/Lukáš Machalínek

Na trase mezi Bielefeldem a Olomoucí je to druhý obchod v krátké době: v červnu odešel z Hané do Německa záložník David Kobylík. V klubu působí také další krajan Petr Gabriel. "Právě David pomáhal Radimovi s překladem na první tiskové konferenci, kde byl dnes představen," uvedl hráčův agent Pavel Zíka. Staronový spoluhráč prý Kučerovi v úvodu jeho prvního zahraničního angažmá pomůže, jak to jen bude možné.

Německý klub se už během léta snažil obránce získat, ale Hanáci se nejzkušenější opory nechtěli dlouho vzdát. Stačily však dvě prohry Bielefeldu v bundeslize, sedm inkasovaných gólů a události nabraly rychlý spád. Klub přihodil k původní nabídce další desítky tisíc eur a na to už Olomouc slyšela; Kučera proto hned po nedělním utkání v Jablonci uháněl do Německa na zdravotní prohlídku.

Po důkladných vstupních testech dnes odpoledne podepsal tříletou smlouvu a už v úterý se bude snažit najít bydlení, aby se mohl v Německu rychle usadit. "Každý rok jsme přestupoval, ale vyšlo to až nyní. Věřím, že tu strávím tři pěkné roky a děkuji za to všem, kteří mě v odhodlání odejít do zahraničí podporovali," svěřil se v telefonickém rozhovoru.

Odměna za odvedenou práci

Klub ho hodlá co nejrychleji zapojit do hry a fotbalista věří, že sehrávání nebude dlouho trvat. "Naštěstí bundesligu hrajeme až za dva týdny, mezitím budeme hrát dvě pohárová utkání. To snad bude stačit, abych se sehrál," řekl Kučera, kterého Němci koupili jako univerzála. Podle všeho začne na stoperu.

Naopak oslabena bude Olomouc. "Jako sportovní ředitel z toho nemám velkou radost, chtěl jsem udržet co nejsilnější mužstvo, ale protože odvedl pro Olomouc ohromnou práci, umožnili jsme mu odejít," řekl sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček.

Schopného fotbalistu lákaly dříve kluby z Rakouska nebo Sparta, ale olomoucké vedení se nechalo obměkčit až teď. "Udělali jsme to tak trochu i na nátlak veřejnosti. Lidé si přáli, abychom mu vyšli vstříc a dali mu možnost se zajistit," řekl Kubíček, který před pár dny vyčítal Zíkovi, že Kučerovi hledá jiné angažmá.

Kučera ale jako hráč pro Olomouc není navždy ztracený. "Máme dohodu, že kdyby se vracel, půjde k nám," uvedl Kubíček. Kučera hrál za Sigmu od roku 1998, v lize si předtím zahrál také za Opavu. V nejvyšší soutěži nasbíral 279 startů a 25 branek.

Olomouc přišla o jistotu zadních řad docela nevhod. Novou ligovou sezonu rozjela báječně a dvě výhry ji usadily na špici tabulky. "Nikoho místo Kučery kupovat nebudeme. Náš problém jsou momentálně zranění. Až se všichni marodi uzdraví, budeme mít kvalitní kádr," tvrdil Kubíček.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..