Komise sudích trestala, Patákova penalta prošla

Fotbaloví sudí Jiří Jech a Ladislav Gallo mají za chyby v zápasech Příbram - Brno, resp. Jihlava - Příbram v úvodních dvou kolech nejvyšší fotbalové soutěže pozastavenu delegaci na nejbližší dva soutěžní zápasy. Diskutované výkony rozhodčích Michala Patáka v utkání Sparty s Mostem a Jana Jílka v duelu Jablonec - Olomouc Komise rozhodčích ČMFS naopak v úterý nepotrestala.

Jaromír Blažek kryje míč před obránci Petroušem a Novotným.

Jechovi komise neprominula chyby ze zápasu 1. kola Příbram - Brno. "Nezvládl závěr. Nejdřív v poslední minutě posoudil nešťastnou Horejšovu ruku jako penaltu. Pak proti domácím nařídil přímý kop, ale ještě než jej hráč stihl rozehrát, písknul konec. To tahalo za vlasy," uvedl šéf komise Jaroslav Melichar. Příbram díky gólu z poslední minuty vyhrála 2:1.

Také Gallo svými chybami pomohl Příbrami. V neděli v Jihlavě odpustil podle mínění komise hostům penaltu. "Penner evidentně Perniše držel za pas," podotkl Melichar. Středočeský klub nakonec zvítězil těsně 3:2.

Nejdiskutovanější situaci víkendu ze zápasu Sparta - Most naopak podle pravidel sudí Paták rozhodl správně. Za bezbrankového stavu nařídil proti ligovému nováčkovi penaltu za strčení Novotného do Sivoka a hosté se zlobili, že je poškodil. "Intenzita postrčení není rozhodující. Sivok byl ve výskoku a bránící hráč rovněž neměl nohy na zemi," vyložil předseda komise.

:. ANKETA
Nařídil sudí Paták správně penaltu v utkání Sparta - Most? Hlasujte v anketě na konci článku.

Za neopodstatněnou označil rovněž stížnost Jablonce na sudího Jílka, který měl podle Severočechů odpískat za ruku olomouckého Kučery penaltu. Jílek dostal od delegáta podprůměrnou známku 3,3, ale před komisí obstál. "Míč Kučerovi prošel mezi nohama, teprve pak jej zasáhl do ruky. Navíc obránce proti němu hlavičkoval ze dvou metrů, neměl šanci zareagovat," zdůvodnil Melichar.

Výkon Radka Matějka, jehož za výkon v Teplicích kritizovali zástupci pražské Slavie, bude posuzovat nejspíš příští týden. "Kazeta ze zápasu dorazila až dnes," vysvětlil odložení případu šéf rozhodčích.