Boleslav smetla Blšany

MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisté Blšan prohráli po týdnu znovu o tři branky. Po domácím výprasku s Plzní si tentokrát přijeli pro debakl v neděli do Mladé Boleslavi 1:4. A to svůj čestný úspěch vsítili až v samotnéím závěru.

Střelecká pohotovost ve druhém domácím vystoupení po sobě dovedla mladoboleslavský tým k nečekaně vysokému vítězství nad chybujícím soupeřem. "Zápas měl místy vyrovnaný průběh, ale do čeho jsme kopli, to spadlo do branky. Rozhodující byl asi druhý gól," mínil trenér Středočechů Dušan Uhrin mladší.

Domácí dostala do vedení už v 8. min. proměněná penalta Matějovského, nařízená za Kuličovo sražení Vorlem. Po půl hodině zahrozily Blšany J. Bílkem, jehož hlavičku Miller zneškodnil na brankové čáře. A vzápětí Krátký v poslední chvíli odvrátil střelu D. Koláře, nové posily Severočechů ze Sparty. Minutu před koncem poločasu ale udeřilo znovu na opačné straně. Švejdíkův dlouhý centr prodloužil Pecka hlavou k Ševinskému, který v pádu překonal Daňka.

Třetí branku přidali domácí nedlouho po přestávce, když blšanská obrana nechala volného Pecku, jenž chladnokrevně skóroval. Hrdinou dalších okamžiků byl střídající domácí útočník Holub, který krásnou hlavičkou do "šibenice" oslavil svůj 250. ligový start. Poslední střelecké slovo měl však hostující Kolář, který svým premiérovým gólem v lize aspoň zmírnil debakl "chmelařů".

Trenér Blšan Michal Bílek netajil zklamání z výsledku: "Výše porážky je naprosto zbytečná. Porazili jsme se sami individuálními hrubkami. Skóre 1:7 ze dvou uplynulých zápasů je katastrofální."

FK Mladá Boleslav - Chmel Blšany 4:1 (2:0)
Branky: 8. Matějovský z pen., 44. Ševinský, 49. Pecka, 74. Holub - 86. Kolář. ŽK: Pecka, Rychlík, Matějovský - Nachtman, Dort. Rozhodčí: Damková - Pokorný, Kafka. Diváci: 4593.
Boleslav: Miller - Krátký, Vít, Švejdík, Rychlík - Ševinský, Sviták (65. Holub), Matějovský, Čáp - Pecka (80. Kysela), Kulič (85. Brunclík). Trenér: Uhrin.
Blšany: Daněk - Horáček, Vorel, Šourek, Pleško (46. Nachtman) - Polodna, Buldra (46. Devátý), J. Bílek, Šelicha - Kolář, Dort. Trenér: M. Bílek.