Brno doma prohrálo s nováčkem

BRNO

Katastrofální vstup do sezóny podtrhli Brňané slabým výkonem v neděli proti nováčkovi soutěže a třetí porážkou v řadě. Naopak tým z Vysočiny se raduje z premiérové výhry v I. lize.

"Sedmdesát minut jsme předváděli výtečnou hru. Až na konci utkání nás soupeř zatlačil, ale tři body jsme získali zcela zaslouženě," mínil jihlavský kouč Karel Večeřa, který slavil vítězný návrat na stadión, kde v minulosti řadu sezón působil jako trenér i jako hráč.

Hosté vstřelili z první vážnější akce vedoucí gól. Brankář Václavík vyrazil Vojtíškovu dělovku jen před sebe a Demeter se zblízka trefil pod břevno. Ani poté neustali Jihlavští v aktivitě. Jejich další šanci promarnil Kaplan. Pak ovšem přišel pro Brňany další šok. Do centru Malínka z levé strany se opřel znovu Kaplan, na jehož dělovku sice stihl Václavík ještě zareagovat, ale proti Vladykově dorážce byl už bezmocný - 0:2.

Po půlhodině se domácí na chvíli probudili. Švancara poslal dlouhým pasem za obránce Zelenku, ten ovšem zakončil sólovou akci střelou vysoko nad břevno. Mezlíka poté vychytal Vorel. Závěr poločasu patřil znovu celku z Vysočiny. Po Malínkově centru mířil Liška těsně nad. Brněnské fotbalisty vyprovodil do šaten mohutný pískot nespokojených diváků.

Aktivní Kaplan byl chvíli po pauze blízko třetí brance Jihlavy, ale opět postrádal přesnou mušku. Brno se pak přece jen nadechlo k náporu, avšak scházela mu přesnější finální přihrávka. Do větších střeleckých příležitostí se dlouho nedostalo. Naopak hosté hrozili z rychlých brejků, po jednom z nich střídající Štohanzl jen těsně minul.

Domácí vrátil do zápasu až 12 minut před koncem Zelenkou proměněný pokutový kop, který sudí nařídil za faul Kadlece na Mezlíka. Snížení bylo pro Brňany signálem k zoufalému závěrečnému náporu. Vorel ovšem zlikvidoval dvě tutovky Simrovi, jenž ještě na jaře oblékal jihlavský dres. "Zpočátku se zdálo, že jsme si šli jen tak zahrát. Až po pauze jsme se výrazně zlepšili, avšak v kontextu celého střetnutí je výsledek spravedlivý," uznal notně zklamaný trenér Brna Jiří Kotrba.

1. FC Brno - Vysočina Jihlava 1:2 (0:2)
Branky: 78. z pok. kopu Zelenka - 4. Demeter, 23. Vladyka. Rozhodčí: Šedivý - Filigas, Chytil. ŽK: P. Siegl, Hlavatý, A. Besta - Lovětínský, Vojtíšek. Diváci: 3248.
Brno: Václavík - Schuster, Trousil, Had - P. Mezlík, P. Siegl, Holek (46. Horejš), Černý, Hlavatý (53. A. Besta) - Zelenka, Švancara (46. Simr). Trenér: Kotrba.
Jihlava: Vorel - Demeter, Vojtíšek, Kadlec, Liška - Veselý (70. Pacholík), Vladyka, Zúbek, Lovětínský, Malínek (65. Štohanzl) - Kaplan (81. Perniš). Trenér: Večeřa.