Fotbalisté Mostu rozstříleli v lize Baník 4:0

PRAHA-tv

Fotbalisté Mostu dali znovu najevo, že je třeba s nimi po jejich postupu do nejvyšší soutěže naplno počítat. Po výhře nad Teplicemi a vyrovnaném souboji se Spartou tentokrát nováček Gambrinus ligy rozstřílel mistra z roku 2004 Baník Ostrava 4:0. Na své někdejší období střelecké slávy si zavzpomínal veterán Horst Siegl, autor dvou branek.

Vytrvalý a hustý déšť zmařil přání mosteckých funkcionářů na uspokojivou návštěvu místního stadionu. Skupinkám domácích příznivců navíc hned v úvodních minutách zatrnulo, když brankář Svoboda neudržel v rukách kluzký míč po centru Žůrka. Dobíhající Papadopulos však naštěstí pro Most nedokázal usměrnit balon do sítě.

V patnácté minutě měl velkou příležitost Most, když Poláček na levé straně hřiště lišácky obral o míč Rajtorala. Pak přihrál do pokutového území Pilařovi, který ještě přiťukl do lepší pozice Mackovi. Ten v dobré pozici napálil míč bez přípravy, ale na poslední chvíli mu do rány obětavě vpadl Čížek.

Vašek na vše stačit nemohl

Oba hlavní aktéři mostecké šance se ale branky dočkali zhruba o dvacet minut později, kdy Rajtoral opět nedokázal zadržet Poláčka. Ten znovu utekl na levé straně, odcentroval do středu a z druhé vlny si naběhl Macek, jenž střelou z voleje rozvlnil síť hostující branky. Výborný brankář Baníku Vašek, jenž předtím překazil několik šancí domácích, neměl šanci na jeho bombu dosáhnout.

Vašek se blýskl až těsně před přestávkou. Pilař vyslal kolmou přihrávkou do jasné šance Horsta Siegla, ale jeho tvrdou přízemní střelu Vašek v pádu vytěsnil mimo tyče.

V 64. minutě už byl úspěšnější věhlasný ligový kanonýr. Macek nejprve přihrál za obranu na pravou stranu unikajícímu Jendruščákovi, ten po zemi posunul do středu, a nabíhající Siegl usměrnil míč pod břevno. Skluz hostujícího Klimpla už přišel příliš pozdě.

Podruhé Siegl

Most v dalších minutách už režíroval vývoj zápasu. V 73. minutě Baník od dalšího gólu zachránila tyč, na které skončil prudký centr Poláčka. Tribuny mohly křičet nadšením až pět minut před koncem, kdy si překvapivě neúnavný Siegl naběhl na krásný centr Poláčka a zvýšil na 3:0.

Ani to ještě ale nebylo všechno. Před koncem se do samostatného úniku vydal Kulvajt, jenž vystřídal hrdinu Siegla, ale neměl na zakončení dostatek sil. Těmi naopak oplýval další náhradník Boček, jenž si už v nastaveném čase zaběhl za obranu a prudkou střelou vstřelil svůj první ligový gól v kariéře.

SIAD Most - Baník Ostrava 4:0 (1:0)
Branky: 63. a 85. Siegl, 35. Macek, 90.+2. Boček. Rozhodčí: Čuřín - Zlámal, Pinkas. ŽK: Procházka - Čížek, Cigánek. Diváci: 6724.
Most: Svoboda - Houšť, Novotný, Škerle, Procházka - Macek, Škoda, Pilař, Poláček (88. Čížek) - Siegl (88. Kulvajt), Jendruščák (74. Boček). Trenér: Bičovský.
Ostrava: Vašek - Rajtoral, P. Besta, Klimpl, Čížek - Metelka (65. Cigánek), Slončík, Staněk (65. Bystroň), Magera - Žůrek, Papadopulos (46. Zeher). Trenér: Jarabinský.