Zlín si spravil chuť vítězstvím nad Slováckem

ZLÍN

Přesnější koncovka po změně stran zajistila fotbalistům Zlína vítězství nad Slováckem 3:1 v dohrávaném utkání třetího kola první ligy. Hosté sice vedli od 21. minuty po brance Czinegeho, Zlín ale bojovným výkonem skóre otočil, když jeho branky dali Švach, Činčala a Lukaštík.

Zlín se musel obejít bez avizované posily Pikla, neboť klub ještě neobdržel hráčův výstupní list z Řecka. Naopak trenér Molnár zařadil do základní sestavy Slovácka dvě nové posily Mária Ličku a Slováka Czinegeho, třetí nový hráč Malcharek se objevil na trávníku v posledních pětadvaceti minutách.

Po oboustranně opatrnějším desetiminutovém zkoušení sil dal signál k náporu Zlína rychlonohý Kraus, kterého stíhající obránce Palinek srazil těsně před trestným územím. Domácí si z této akce ještě brankovou příležitost nevypracovali, ale vzápětí obrana Slovácka nevěděla, kam dříve skočit. Do útočení se zapojoval z pravé strany obrany Červenka, po jehož centru stačil brankář Ondrůšek za přispění obránce Švejnohy akrobatickými zákroky vyrazit Činčalovu a Kročovu hlavičku. O čtyři minuty později po Činčalově přesném centru z levé strany se dostal do šance Zapletal, ale ani on Ondrůška hlavou nepřekonal.

Útočný tlak strhl Zlín natolik, že zapomněl na defenzivu a jeden z prvních vážnějších protiútoků zakončila nová posila Slovácka Czinege vedoucí brankou. Slovenský hráč přesnou střelou z osmnácti metrů přehodil brankáře Nováka.

Po obdrženém gólu se na chvíli ze hry zlínského týmu vytratila útočná aktivita. Teprve v závěrečných deseti minutách prvního poločasu opět tlak vzrostl. Ve 36. minutě agilní Červenka našel centrovaným míčem hlavu Lukaštíka, který mířil do břevna. Vyrovnání se Zlín dočkal ve 40. minutě ze standardní situace. Po trestném kopu Červenky poslal míč hlavou do sítě Švach.

Po změně stran sice převzalo útočnou taktovku Slovácko, ale kromě územní převahy bylo neškodné. Zlín už hrál v defenzivě bez chyby a trpělivě čekal na zaváhání soupeře. To přišla v 59. minutě, kdy Rajnoch zastavil Krause pouze za cenu faulu. Z trestného kopu zatočil Dobeš míč přesně na Činčalu, jenž hlavou překonal Ondrůška. Slovácko se ještě pokoušelo o vyrovnání, ale definitivní pojistku na vítězství Zlína dal osm minut před koncem Lukaštík, který prošel s míčem na pravou stranu a přízemní střelou nedal Ondrůškovi šanci.

Tescoma Zlín - 1. FC Slovácko 3:1 (1:1)
Branky: 40. Švach, 59. Činčala, 82. Lukaštík - 21. Czinege. Rozhodčí: Helebrant - Tulinger, Pelikán. ŽK: Lukaštík - Palinek, Kúdela, Rajnoch, Švejnoha. Diváci: 4059.
Zlín: Novák - Červenka, Kroča, Švach, Dujka - Zapletal (90. Bača), Vrtělka, Dobeš, Lukaštík - Kraus (67. Opiela), Činčala (75. Škripec). Trenér: Blaha.
Slovácko: Ondrůšek - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Palinek - Czinege, Kúdela (65. Ordoš), Pavlík, Malár - Mário Lička (65. Malcharek), Ivana (81. Obal). Trenér: Molnár.