Slavia opět neuspěla, prohrála v Olomouci

Tomáš FlieglSport.cz

Fotbalisté pražské Slavie po vyřazení Anderlechtem v kvalifikaci Ligy mistrů museli spolknout další hořkou pilulku. V úvodním utkání čtvrtého kola Gambrinus ligy prohráli v Olomouci 3:4, když dvakrát inkasovali v rozmezí tří minut druhého poločasu. Olomouc se v tabulce s devíti body dotáhla na vedoucí Liberec, ten má ale nedělní zápas v Jihlavě k dobru.

Domácí kouč Petr Uličný má stále problémy s marodkou, pro duel se Slavií postrádal dlouhodobě zraněné Špiláčka, Babniče a Vyskočila, nenastoupil ani König.

V 6. minutě chyboval obránce Kovář a trestal Karel Piták. Zkušený domácí stoper váhal s odehráním míče, slávistický hráč, který překvapivě nastoupil na hrotu útoku, mu sebral míč a pod padajícím Lovásikem poslal hosty do vedení.

Zvýšit mohl ve 13. minutě Vlček, po průniku Šventa ale nezachoval klidnou hlavu a jeho pokus zblokovala obrana Olomouce. Vlček zmařil nepřesnou přihrávkou i další akci Slavie o tři minuty později. Domácím se nedařilo zdolat obranu pražského celku, Slavia dobře bránila.

Po půl hodině utrpěla ofenzivní snaha Olomouce další ránu. Zranění si obnovil Brazilec Gaúcho, kterého po necelé půl hodině hry vystřídal Rojka.

V nastaveném čase srovnával Melinho

Slavia měla v první půli převahu, po střele Gedeona zkoušel ve 37. minutě zvýšit efektními nůžkami Piták. Slávistický hráč předtím vybojoval míč na obraně Olomouce. Zvýšit mohl ve 40. minutě Krajčík, který ale tvrdou ranou z jedenácti metrů po akci Šventa trefil jen břevno.

Za Olomouc odpovídal Schulmeister, nadějnou akci ale zbrzdil zbytečnými kličkami a akce vyšla do ztracena. Domácí se dočkali v nastaveném čase první půle. Rojka přiťukl Melinhovi a Brazilec ve službách Olomouce ukončil zmatky v obraně Slavie přesnou střelou.

Obrat zařídili Rojka s Hudcem

Navíc v 54. minutě po centru Pečnika slávistická obrana nechala moc prostoru Rojkovi, který přesnou hlavičkou k tyči poslal Olomouc do vedení. Bleskovou třetí ránu přidal v 57. minutě Hudec, který po centru od brankové čáry přeskočil bránícího slávistu a nekompromisně hlavou zvýšil na 3:1.

Šance pražského celku na bodový zisk opět zvýšil mladý Švento, který v 63. minutě prudkou hlavičkou po centru Krajčíka snížil na rozdíl jediné branky. Po nevydařeném startu druhé půle se slávisté vzpamatovali a tlačili se za vyrovnávacím gólem.

Slavia opět doplatila na špatnou obranu

Slavia ale opět nedokázala pohlídat rychlý protiútok soupeře a z vlastního tlaku inkasovala. Rýdel individuálně pronikl obranou Slavie a jeho přihrávku špičkou kopačky proměnil ve svoji druhou trefu v zápase Rojka.

Jiskřičku naděje vykřesal v 89. minutě střídající Hrdlička, který hlavou využil centr Pešíra. Sešívaní pokračovali v tlaku, který už ale k vyrovnání nevedl. Navíc v nastaveném čase po druhé žluté putoval do šatny obránce hostí Holeňák.

Olomouc v posledních dvou vzájemných utkáních dokázala Slavii porazit a pražský celek neuspěl ani do třetice. Olomouc díky dvěma trefám v tříminutové rozmezí porazila Slavii 4:3 a v tabulce se po výpadku v Plzni bodově dotáhla na vedoucí Liberec.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 4:3 (1:1)
Branky: 54. a 79. Rojka, 45.+4 Melinho, 57. Hudec - 6. Piták, 63. Švento, 89. Hrdlička. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. ŽK: Vacek - Kozáčik, Holeňák, Gedeon, Piták. ČK: 90. Holeňák (Slavia). Diváci: 5377.
Olomouc: Lovásik - Randa, Kovář, Hudec, R. Hubník - Vacek, Melinho, Pečnik (75. Glos), Onofrej - Gaúcho (27. Rojka), Schulmeister (67. Rýdel). Trenér: Uličný.
Slavia: Kozáčik - Holeňák, Latka, Suchý, Zbončák - Krajčík (73. Pešír), Gedeon, L. Jarolím, Švento (81. Hrdlička) - Vlček (81. Černý), Piták. Trenér: K. Jarolím.