Slavia - Cracovia Krakov 1:0Sešívaní v Turecku porazili dvanáctý tým polské ligy, s Vardarem prohráli

Lara

Fotbalisté Slavie na úvod svého soustředění v Turecku uspěli a v prvním zápase porazili Cracovii Krakov 1:0. Vítězný gól dvanáctému týmu polské ligy vstřelil podzimní kanonýr červenobílých Milan Škoda. Druhá část kádru sešívaných prohrála s makedonským Vardarem Skopje 0:1. Jihlava také v Turecku remizovala s ukrajinským Mariupolem 2:2.

Slávistický útočník Milan Škoda (uprostřed) slaví se spoluhráči gól proti Baníku Ostrava.

Slávisté vyrazili do Turecka v sobotu, v neděli absolvovali první tréninky a v pondělí už hrají dva zápasy. Proti Cracovii začali dobře a v závěru první půlhodinky se zaslouženě ujali vedení. Na levé straně vybojoval míč Kenia, ve vápně přihrál Škodovi a ten rozhodl.

Utkání se hrálo za silného větru. "Hlavně do přestávky foukal proti nám, ale zvládli jsme to a právě v prvním poločase vstřelili branku. Šancí jsme měli na víc než jeden gól. Soupeř se snažil kombinovat a chtěl hrát fotbal, což nám vyhovovalo. A každá vychytaná nula potěší," pochválil si pro klubovou televizi brankář Karel Hrubeš.

Ve druhém pondělním utkání už slávisté zahozených šancí litovali. Hlavně v samotném závěru, kdy nejprve mohl rozhodnout Bazal, místo toho však v poslední minutě vstřelil jediný gól zápasu Miranjan.

Sešívaní trénují na stejném hřišti, které využívali i před rokem. Po návratu do hotelu hráči k regeneraci využívají také rozbouřené moře nebo venkovní bazény.