Slavia - Rad Bělehrad 1:2Sešívaní po penaltové divočině dohrávali s brankářem na hrotu

Antalya

Celkem tři nařízené penalty, z toho dvě proměněné. A kuriózní závěr, kdy po dvou zraněních musel v útoku dohrát náhradní brankář. Takový byl na soustředění v Turecku duel fotbalistů Slavie se srbským FK Rad Bělehrad, v němž Pražané podlehli 1:2. Sešívaným se zranili Prošek a Diop, proto si v útoku zahrál i gólman Řehák. Druhá část kádru se totiž chystala na utkání s Permem (0:0).

Záložník Damien Boudjemaa dal z penalty jediný gól Slavie.

Byl to penaltový trojboj. První pokutový kop využil desátý tým srbské ligy a ujal se v prvním poločase vedení.

Sešívaní se během druhého poločasu mohli revanšovat hned dvakrát. Jenže zatímco Boudjemaa penaltu proměnil a vyrovnal, Dostálovi ji gólman lapil. Červenobílí za to zaplatili ve druhé minutě nastavení, když Bělehrad vstřelil vítěznou branku.

Ke kuriózní situaci došlo v 68. minutě. Vzhledem ke zranění Proška a Diopa se musel do branky vrátit již vystřídaný Rakovan a druhý gólman Josef Řehák, syn známého bývalého útočníka a později trenéra Pavla Řeháka, se vysunul do útoku, kde utkání dohrál.

Druhá část slávistického kádru se totiž chystala na odpolední zápas s Amkarem Perm, který byl pro mužstvo v Turecku poslední zkouškou. Červenobílí s čtrnáctým celkem ruské ligy remizovali 0:0.

Kouč Beránek nemohl do zápasů nasadit Bílka, Škodu a Keniu. První dva trápí zablokovaná záda, gruzínského záložníka nakopnutý prst u nohy.

Bednář dal podruhé za sebou dva góly

Roman Bednář znovu ukázal, že by mohl být pro Příbram velkou posilou. Na soustředění v Turecku dal podruhé za sebou dva góly a zařídil vítězství 2:1 nad šestým týmem čínské ligy Kuej-čou Renhe.

Bednář, který v zimě přišel jako volný hráč ze Sparty, se v prvním utkání v příbramském dresu proti Charkovu ještě neprosadil, ale pak dvěma góly zařídil výhru nad Lokomotivem Sofia a nyní stejný výkon předvedl i proti Kuej-čou.

Nejprve při presinku Příbrami obral o míč brankáře a zamířil do odkryté branky. Čínský celek srovnal z penalty po faulu obránce Matějů. Ale ještě do poločasu vrátil Středočechům vedení Bednář, který si poradil ve vzdušném souboji s brankářem a hlavou zařídil výhru.

Číňané mohli po změně stran znovu srovnat, když po ruce smolaře Matějů kopali druhou penaltu, ale brankář Boháč ji zneškodnil a uhájil vítězství.

Příbram se tak vrátí ze soustředění v Turecku s bilancí dvou výher, jedné remízy a skóre 4:1, když se o všechny čtyři branky postaral Bednář. Generálkou na start jara bude pro Příbram 14. února duel s Libercem.

Přípravné fotbalové zápasy:
Slavia Praha - FK Rad Bělehrad 1:2 (0:1)
Branky: 61. z pen. Boudjemaa - 18. z pen. Miloševič, 90.+2 Markovič.
Slavia: Rakovan (46. Řehák) - Švec, Nitrianský, Kodr, Dostál - Baéz, Bazal - Prošek (63. Mihajlovič), Boudjemaa, Mihajlovič (46. Mičola) - Diop (68. Rakovan).
Slavia Praha - FK Amkar Perm 0:0
Slavia: Hrubeš - Mikula, Latka, Fialka, Tamás - Deli, Hrubý - Vukadinovič (78. Mičola), Piták, Zmrhal - Červenka. Trenér: Beránek.
Rapid Vídeň - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 30. Kainz, 62. Schwab z pen.
Sestava Č. Budějovic: Křížek - Janotka, Lengyel (84. Švantner), Podstavek, Hanzlík - Kladrubský, Benát, Miskovič (46. Volešák) - Pešek (74. Řezáč), Linhart (46. Kalod), Michal Škoda. Trenér: Urban.
Zbrojovka Brno - Daugava Riga 5:0 (1:0)
Branky: 38. Brigant, 53. Hyčka, 74. P. Buchta, 82. Zoubele z pen., 88. Markovič.
Sestava Brna: Melichárek (46. Veselý) - P. Buchta, Malík, Schuster - Hyčka, Zoubele, Serečin, Šumbera - Markovič, Klán, Brigant. Trenér: Kotal.
Dukla Praha - FK Čukarički 0:3 (0:0)
Branky: 55. Stojiljkovič, 60. Srnič, 84. Mandič.
Sestava Dukly: Chudý - Karavajev, Štetina (70. Jeřábek), Polom (70. Vorel), Matěj Hanousek - Považanec (81. Daniel Tetour), Hlinka (81. Gedeon), Čajič (64. Koval) - Děgarčov (84. Preisler), Blažek (70. Mareš), Berger (70. Kluk). Trenér: Kozel.
1. FC Slovácko - Odense BK (Dán.) 0:1 (0:1)
Sestava Slovácka: Daněk - Prajza, R. Mezlík (46. T. Rada), Košút, Šimko (46. Reinberk) - Sadílek, Valenta (46. Kalouda), Havlík (46. Trávník), Hlúpik (46. Galuška), Civič - Zajíc. Trenér: Habanec.
Příbram - Kuej-čou 2:1 (2:1)
Branky Příbrami: 17. a 40. Bednář.
Sestava Příbrami: Boháč - Matějů, Zápotočný, Tregler, Divíšek - Jiří Mareš (70. Řezníček), Hnaníček, Fillo (81. Polanský), Suchan (60. Hronek), Zeman (81. Šindelář) - Bednář (73. Fořt). Trenér: P. Tobiáš.