Rubriky:

1. liga

Plzeň zbrojí na titul v bavlnce. Je to fantastisch, smál se Horváth a potají kradl citron

12. února 2015 18:03 - Marbella

Luxus všude, kam se podívají a k tomu příjemný vánek, palmy a obtěžkané citronovníky. Ty jsou dokonce tak lákavé, že klubová ikona Pavel Horváth neodolá a jeden plod šibalsky ukradne. Záhy si to hotelovou zahradou šine záložník Václav Pilař. „To je nádhera, co,“ špitne a zmizí v exkluzivním hotelu. Právě zde, v malebné Marbelle ve španělské Andalusii se připravuje na jarní útok na titul ligový lídr Viktoria Plzeň.

Sport.cz, FC Viktoria Plzeň, Sport.cz

Po triumfu prahnoucí Západočeši na podmínkách nešetřili, desetidenní pobyt v resortu Melia La Quinta je přišel zhruba na milión a půl. „Děláme všechno pro to, abychom si během jara nemuseli nic vyčítat. Máme tým, který by měl hrát o titul," říká generální ředitel Viktorie Adolf Šádek. „Je to tu fantastisch," doplňuje slova nadřízeného vtipálek Horváth. „Jen počasí je pro mě zklamáním," ukazuje 39letý záložník do zahrady, kterou nejen včera skrápěl vlahý deštík.

Mužstvo pod vedením kouče Miroslava Koubka podstupuje dávky v tréninkovém areálu, čítajícím 4 travnatá hřiště zápasových rozměrů, stejný počet kratších, k dispozici jsou i tři malé plochy pro tréninky gólmanů. Na všech hřištích leží perfektní trávník. „Buenos días," zdraví plzeňské hráče, chystající se na trénink, parta španělských mladíků. S hráběmi v rukách míří na vedlejší plochu, kde vzápětí upravují nerovnosti vzniklé dopoledním zápolením místního klubu.

Němky se ani neusmály

Středisko v Marbelle je vyhlášené, po zdejším pažitu běhala v minulosti spousta slavných jmen: s Bayernem sem zavítal před lety na soustředění jeden z elitních záložníků planety Francouz Franck Ribéry, nebo hvězdy Manchesteru United. Formu na jarní část sezóny německé bundesligy tu v lednu s Freiburgem ladil český reprezentant Vladimír Darida s obráncem Pavlem Krmašem.

Viktoriánům dělaly v centru poslední dny „společnost" fotbalistky německého národního celku, v čele s nejlepší hráčkou světa za rok 2015 Nadine Kesslerovou. „Měly pořád jeden výraz, během pobytu se snad ani jednou nezasmály," sdělují Plzeňáci, kteří jsou opačného ražení. Když se po obědě nebo po večeři sejdou na kávě, hláška střídá hlášku.

„Pánové, jak se jmenuje ten levý obránce, hrál v Juventusu a Barceloně?" hodí do éteru Horváth a šibalsky mrkne. „Je to Ital, začíná na Z," pokračuje, když nepřichází žádná odezva. „To je přece Zambrotta," radostně vykřikne záložník Ondřej Vaněk. Ve Viktorii je teprve od léta, oblíbenou Horváthovu past, jenž naoko dělá, že má „okno", neznal. Horváth si zapumpuje rukou. „Jó, už jsem nevěřil, že na tohle ještě někdy někoho nachytám," řehtá se. S ním i osazenstvo, které celou dobu dobře vědělo, oč jde...

Západočeši zatím v Marbelle odehráli dvě přípravy (výhra 2:0 nad jihokorejským Suwonem, remíza 1:1 s Dynamem Kyjev), zítra je čeká generálka na jarní část Synot ligy proti ruskému FK Krasnodar. Domů se vracejí v neděli.

Robert Neumann (Marbella), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..