Rubriky:

1. liga

Šafarčíku, táhni z Baníku! znělo na Bazalech. Ostravští fanoušci protestovali

14. února 2015 16:27 - Ostrava

Příznivci Baníku Ostrava využili generálku na jarní část fotbalové sezóny k protestu proti současnému vedení fotbalového klubu. V 31. minutě sobotního posledního přípravného střetnutí proti slovenské Myjavě vtrhlo několik desítek fanoušků na hrací plochu, shromáždili se u středového kruhu a přečetli prohlášení.

 

Facebook Občanského sdružení Baník Baníku, Facebook

V něm vyjádřili ostrý nesouhlas s politikou současného vedení Baníku Ostrava a oznámili, že nebudou navštěvovat domácí zápasy Baníku. K témuž vyzvali i ostatní příznivce klubu. „Nelíbí se nám prakticky nic na fungování stávajícího Baníku. Vedení klubu je nekompetentní a netransparentní, říkají lži a polopravdy ve vztahu k fanoušků," zaznělo například z plochy.

Protest trval asi pět minut a fandové jej zakončili sborovým skandováním adresovaným předsedovi představenstva FC Baník Ostrava Petrovi Šafarčíkovi: „Šafarčíku, táhni z Baníku!"

Červená karta pro vedení klubu

Protest proti vedení je už druhý veřejný nesouhlas proti managementu ostravského klubu v krátké době. V pátek se poblíž stadiónu na Bazalech objevil billboard, na němž fanoušci vystavili vedení klubu červenou kartu. „Jsme si vědomi dopadů, které naše rozhodnutí přinese, avšak nevidíme jiné umírněné řešení," uvedli příznivci.

A zatímco fanoušci protestují, vedení klubu oslavuje prosperitu, poctivost a profesionalitu, kterou se chce prezentovat. Při sobotním slavnostním představení klubu pro jarní část Šafarčík prohlásil, že budoucí éra Baníku se ponese v duchu tří ‚P'. „Poté, co se nám v minulých třech letech povedlo zachránit bankrotující klub, několikrát ligovou příslušnost i stadión Bazaly, se Baník už nyní řadí mezi nejstabilnější tuzemské kluby," řekl Šafarčík.

Týden před startem jarní části má ale klub stále větší starosti. V zimní přestávce sice vedení podepsalo smlouvy s šesti posilami, stále ale není jisté, zda vůbec do ligy zasáhnou. Klub je totiž kvůli zablokovaným přestupům stále nemohl zaregistrovat.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..