Liberec porazil i Slovácko, ligu vede už o pět bodů

PRAHA-tv

Fotbalisté Liberce porazili v pondělní dohrávce 5. kola Gambrinus ligy Slovácko 2:1, když branky domácích vstřelili Daniel Pudil a Filip Hološko. Za hosty dokázal snížit už jen Ivana. Liberec vyhrál i pátý zápas letošní sezóny a upevnil si vedení v ligové tabulce. Na prvním místě má pětibodový náskok před triem Příbram, Teplice, Sparta.

Z utkání uběhlo jen deset minut a domácí se dostali do vedení. Brankář Slovácka vyrazil střelu Pospěcha, ale míč se dostal k volnému Pudilovi a ten ranou z voleje otevřel skóre. Po dalších deseti minutách už mohli liberečtí vést o dvě branky. Hološko obešel dva obránce, ale z dobré pozice nedokázal trefit částečně odkrytou branku.

Ještě větší šanci zahodil stejný hráč ve 34. minutě, kdy se takřka od půlící čáry sám řítil na branku. Stíhaný jedním z obránců ale vyřešil situaci jen střelou do Drobisze. Ten se musel co ohánět i vzápětí, kdy se na něj zprava řítil Pospěch. Liberecký záložník ale místo přihrávky na lépe postaveného Budila volil střelu, kterou hostující gólman vyrazil.

Ruku rozhodčí nepískl

Na úvod druhého poločasu rozjitřila emoce situace před domácí brankou. Slovácko zahrávalo roh a po Šuškavčevičově hlavičce se míč otřel o ruku domácího Pospěcha. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře a protestujícímu Malárovi ještě udělil žlutou kartu.

Zhruba po padesáti minutách se nad libereckým stadionem spustil hustý déšť a hráče obou týmů jakoby vyprovokoval k útočným choutkám. Nejprve další gól přidali domácí, když volný Hodúr zprava přihrál do pokutového území Hološkovi a jeho střelu tečoval jeden z obránců Slovácka za nešťastného brankáře Drobisze.

Promarněné šance na obou stranách

Téměř vzápětí hostující trenér Molnár poslal na hřiště Maria Ličku a ten byl u prvního gólu Slovácka v zápase. Malár z hranice šestnáctky napálil právě Ličku, od něj se míč odrazil doprava k Ivanovi a ten snížil na 2:1. Ivana měl dobrou příležitost i v 65. minutě, kdy se na levé straně probil až k brankáři Čechovi. Překvapit jej ale nedokázal.

V závěru utkání se oba týmy snažily o útočný fotbal, ale často je zradila koncovka. Obrovskou možnost zvýšit náskok Liberce promarnil čtyři minuty před koncem Matula. Po levé straně unikl Tuma a předložil krásnou přihrávku po zemi pro na druhé straně nabíhajícího Matulu. Ten ale nedokázal trefit branku.

FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branka: 10. Pudil, 55. Hološko - 60. Ivana. Rozhodčí: Kovařík - Pokorný, Pinkas. ŽK: Košťál, Šinglár - Petržela, Malár, Palinek. Diváci: 4730.
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů (44. Hamouz) - Papoušek (69. Matula), Hodúr, Abrahám, Pudil (76. Tuma) - Zb. Pospěch, Hološko. Trenér: Lavička.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Palinek - Petržela (71. Ordoš), Pavlík, Kúdela (59. Lička), Róth (87. Filipský) - Malár, Ivana. Trenér: Molnár.