Rubriky:

1. liga

Na gól jsem se neupínal, ale když už přišel, nezlobím se, smál se po plzeňské exhibici Mahmutovič

21. února 2015 23:12 - Plzeň

Angažmá v Plzni pro něj nemohlo začít líp. Viktoria při vstupu do jara nasázela Budějovicím půltucet, její největší zimní posila Aidin Mahmutovič k tomu v prvním ostrém startu přispěl gólem a asistencí.

 

Pavel Němeček, ČTK

„Je to skvělý. Zápas se nám povedl, vyhráli jsme, navíc jsem dal gól. Paráda," culil se po výhře 6:0 bosenský útočník. Na premiérový gól čekal pouze něco přes poločas, jako na podnosu mu ho nachystal Václav Pilař. Mahmutovičovi stačilo trefit úplně prázdnou branku. „Vaškovi jsem hned poděkoval. Takových gólů už jsem dal několik, byl z těch jednodušších," usmál se 28letý střelec, který se prý na vstřelení branky příliš neupínal. „Především jsem chtěl podat co nejlepší výkon, abych týmu pomohl k výhře. Ale když už přišel i gól, nezlobím se, je to jen dobře."

Radost z jeho zásahu měl i trenér Miroslav Koubek. „Aidin potřeboval určitě dát gól, navíc i na jeden nahrál. Je vždy dobré, pokud hráč v novém klubu dá brzy gól, je to důležité pro jeho sebevědomí," kvitoval Koubek, který neměl svému týmu po exhibici proti Budějovicím co vytknout. Ani on nemohl předpokládat, že mužstvo Jihočechy takhle smázne. „Jsme rádi, že se nám vstup do jara povedl, navíc byl umocněn kvalitním herním výkonem, nemůžu na něm shledat příliš nedostatků. O to je to lepší. Dobře však víme, že přijdou těžší zápasy, při vší úctě k soupeři, asi přijel s respektem, a trochu nám to ulehčil," podotkl Koubek.

To jeho budějovický kolega Luboš Urban neměl příliš co hodnotit. Dostat šest branek, byť na trávníku lídra, je hodně. „Šest nula je šest nula, je to výprask, přijeli jsme s nějakou taktikou, ta nám vydržela necelý poločas. Nakonec to byl domácí koncert," povzdechl si Urban.

„Na příděly jsme ale zvyklí. Je to smutné, že to říkám, ale na podzim jsme se po každém vždy oklepali. Já vám garantuji, že příště s Brnem to bude jiný zápas," dodal kouč Dynama.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..