Jihlava - Jablonec 1:1Jablonec neudržel vedení a v Jihlavě jen remizoval

32. Crnkič 0 : 1
54. Šulek 1 : 1

Jihlava

Fotbalisté Jablonce poprvé na jaře ztratily body, když v 19. kole první ligy jen remizovali 1:1 na hřišti Jihlavy. Severočeši vedli po gólu Crnkiče, ale po změně stran srovnal svým premiérovým gólem v české lize Šulek. Druhý Jablonec tak dal šanci druhé Spartě odskočit na rozdíl čtyř bodů. Vysočina sice popáté za sebou nevyhrála, ale bod s aspirantem na poháry je cenný, navíc po 358 minutách ukončila čekání na gól.

Zleva Peter Šulek z Jihlavy a Nermin Crnkič z Jablonce.

Na nevydařený vstup do sezony reagoval kouč Jihlavy Luděk klusáček několika změnami v základní sestavě. Oproti Slovácku jen na lavičce náhradníků zůstal gólman Blažek či útočník Harba. Naopak se do ní po disciplinárním trestu vrátil obránce Tlustý a poprvé na jaře také krajní záložník Fulnek.

Vysočina, které v předchozích sedmi duelech porazila Jablonec pouze jednou, začala zápas aktivně a po čtvrthodině ji mohl po centru Mešanoviče zprava poslat do vedení Šulek, ale jeho střela jen těsně minula bránu.

Jablonec se v Jihlavě dlouho nemohl dostat do tempa, jenže domácí potvrzovali, že s koncovkou mají v posledních zápasech velký problém. Až v 29. minutě mohli jít hosté do vedení, a to po chybné rozehrávce gólmana Hanuše, který se do branky vrátil po dvouzápasové pauze zapříčiněnou zraněním ruky. Šabala však jeho chybu potrestat nedokázal. Hanuše svou střelou trefil jen do hrudníku.

Vysočina ukončila sérii bez gólu

Jenže hned z dalšího rychlého kontru Severočechů už udeřilo. Ve vápně Jihlavané zapomněli na úplně volného Crnkiče, jenž poslal Jablonec do vedení.

Pět minut po pauze už to mohlo být o dvě branky, ale na Gregušovu přízemní střelu k tyči stihl gólmana Jihlavy reagovat, a tak se z gólu radovali na druhé straně. V 54. minutě mířil k tyči přesně slovenský záložník Šulek.

Vysočina tak ukončila sérii bez vstřeleného gólu po 358 minutách. V zápětí trenér hostí Šilhavý poslal na trávník Mingazova, ale tohle střídání se vůbec nepovedlo. Ten totiž na trávníku nevydržel ani půl hodiny, protože po dvou žlutých kartách šel v 82. minutě pod sprchy.

Jihlavští fotbalisté ale přesilovku využít nedokázali. Hru Jablonce oživil střídající Masopust, který ještě na podzim působil v Jihlavě, ale ani on remízový stav nezlomil.

19. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - Baumit Jablonec 1:1 (0:1)
Branky: 54. Šulek - 32. Crnkič. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Hájek. ŽK: Šulek, Kučera, - Kopic, Greguš, Mingazov. ČK: 82. Mingazov. Diváků: 3011.
Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, Tlustý, Hybš - T. Marek, Kučera - Fulnek, Šulek (74. Harba), Vaculík (84. Kliment) - Mešanovič (62. Marcin). Trenér: Klusáček.
Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Greguš, Hübschman - Kopic (69. Masopust), M. Pospíšil (90.+1 Rossi), Crnkič (59. Mingazov) - Šabala. Trenér: Šilhavý.