Rubriky:

1. liga

Sparťan Dočkal: Nehrajeme za trenéra, ale za sebe, pro titul

9. března 2015 10:22 - Praha

Nervozita na nich byla v úvodu utkání znát. Fotbalisté Sparty si po remíze v Ostravě moc dobře uvědomují, že každá další ztráta už pro ně může být v bitvě o titul osudná. Duklu nakonec bez větších problémů 3:0 porazili a na odpočívající Plzeň se bodově dotáhli. „Chybí nám lehkost, můžeme být ještě lepší,“ myslí si reprezentant Bořek Dočkal, který k výhře přispěl proměněnou penaltou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Můžete být spokojení, derby jste ovládli.

Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou, ale nemůžeme říct, že bychom byli na úrovni, kde můžeme být. Chybí nám zatím lehkost, ale výkony můžou růst nahoru. A jsem přesvědčený, že také ještě půjdou.

Jak se vám nastupovalo po remíze v Ostravě?

Zápas s Duklou jsme potřebovali zvládnout hlavně výsledkově a trochu se uklidnit. Nejsme tým, jemuž by se po jednom nezdaru rozklepala kolena. Jsme ovšem v pozici, kdy si už další ztráty nemůžeme dovolit. V tom bude jaro specifické - každé zaváhání může být rozhodující.

Nehráli jste už tak trochu za trenéra Lavičku?

Nehrajeme za trenéra, ale za sebe, pro titul. Myslím, že není důvod dělat nějaké změny, pořád to máme ve vlastních rukou. Sezónu máme dobře rozjetou.

Lafata minule v Ostravě penaltu neproměnil, tentokrát jste byl jasnou volbou vy, že?

První na řadě jsem již delší dobu, ale v Ostravě už jsem nebyl na hřišti. Poslední penalty jsem proměnil, takže nebyl důvod něco měnit.

Proti Dukle jste brzy přišli o zraněného Kadeřábka. To může být velká ztráta.

Pavel je pro nás důležitý hráč. Proto doufám, že to nebude nic dlouhodobého.

Že však v příštím kole v Jablonci kvůli kartám nastoupíte bez dalších obránců Brabce a Costy, jisté je.

Musíte počítat s tím, že během sezóny karty někdy přijdou. A na nás přišly teď. Costova karta byla vzhledem k vývoji zápasu asi trochu zbytečná. Ale nedá se nic dělat, máme kádr na to, abychom chybějící hráče zastoupili.

dos, zp, Sport.cz

Získá Sparta v letošní ligové sezóně mistrovský titul?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..